מסובך מאוד - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 15:32, 2 במרץ 2015

  שלום רב מדובר בתאונת עבודה חברה הביטוח שלחה אישור להסכם וסכום ותנאים עורך הדין שלי לא ידע שהתחלתי שיקום מקצועי לכן החברות הגישו בקשה דחופה לבחון את ההסכם עם חברת הביטוח עם תנאי חדש שאני בשיקום מקצועי וביקשו חודשיים של דחייה עם בקשה של עיון פנימי מה צפוי כעת האם הפשרה תתבטל ולא יהיו מעוניינים בה האם ינסו כעת לקזז את כספי השיקום ? תודה על המענה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  14:02, 3 במרץ 2015

  בהחלט ייתכן שחברת הביטוח תטען שיש לנכות מכספי הפיצויים שמגיעים לך את דמי השיקום (ככל שקיבלת כאלו). הכל תלוי כעת במו"מ בין עורכי הדין של הצדדים, וגם עד כמה משמעותי הסכום שתקבל מהביטוח הלאומי, ככל שתקבל. אם מדובר באלפי ש"ח בודדים, סביר להניח שהפשרה לא תוכשל בגלל סכום זה. אם מדובר בסכומים נכבדים, הפשרה עלולה לא לצאת לפועל.

  תגובה
 • 14:12, 3 במרץ 2015

  מדובר בלימודים ובהשלמה לקצבה מלאה כל הסכום יוצא בערך עוד 110 120 אלף שקל אבל יש לקחת בחשבון שהפסדתי צבא שהיה נותן לי שנה חינם וכן שיש מלגות שאיני יכול לדרוש בעקבות השיקום ושאני בהפסד שכר מלא כי בזמן השיקום ולימוד התואר איני יכול לעבוד האם טיעונים כאלה גם לא יעזרו ואין טעם לחכות חודשיים או שזה יכול לעזור? ב. אם אסכים נניח במקום ללא לתבוע החמרת מצב עוד שנתיים להתחייב שלא אתבע במשך 5 שנים לצורך העניין האם יש סיכוי שזה יגרום להתגמשות בעניין ההחרגה של כספי השיקום המקצועי ? תודה שוב על המענה המקצועי

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  14:17, 3 במרץ 2015

  כאשר מדובר בסכומים כאלו, יש להניח שחברת הביטוח לא תוותר בקלות. פרק זמן של חודשים, במונחי הזמן של חברות הביטוח, הוא פרק זמן קצר מאוד, ויהיה אופטימי מאוד מצדך לקוות שהפשרה תקרה קודם לכן.
  מבחינה חוקית יש בעיה עם התחייבות של אדם לא למצות את זכויותיו בביטוח הלאומי (יש שופטים שאינם מוכנים לקבל תניות כאלו בהסכמי פשרה). בכל מקרה, הכל תלוי כעת ביכולות ניהול המו"מ של עורך הדין שלך, שם יש להניח שייטען את כל הטיעונים כפי שמופיעים בשאלתך.

  תגובה
 • 14:50, 3 במרץ 2015

  בהסכם המקורי לפני שגילו על עניין הפשרה היה תנאי כזה ששנתיים אסור לי לפנות להחמרת מצב יכול להיות שגם זה היה נפסל?
  ולמה זה צריך יותר מחודשיים כמו שאמרת אם כבר ההסכם היה מוכן וזה פרט שולי שנשאר להם לבדוק אותו ? (יש לציין ההסכם פשרה הוא בסכום של מיליון ו20 אלף בערך)

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  15:59, 3 במרץ 2015

  תלוי בשופט. יש שופטים שלא מתייחסים לתנייה כזו או מתעלמים. פרק הזמן הנוסף נדרש לחברת הביטוח כדי לנסות ולהשיג את התיק המעודכן שלך בביטוח הלאומי, וסתם כדי לקבל החלטה סופית (בסכומים כאלו צריכה לפעמים להתכנס ועדת פשרות וכד', מה שלא קורה כל יום).

  תגובה
 • 19:52, 7 במרץ 2015

  תודה האם יש סיכוי מעבר ליכולת ניהול המו"מ שיסכימו בלי לקזז בגלל שבד"כ סכומי הפשרות עולים ממילא ככל שמתקרבים לשלבי הוכחות ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  08:50, 8 במרץ 2015

  כל מקרה לגופו. במו"מ הכל אפשרי. סכומי הפשרות לאו דווקא עולים ככל שמתקרבים לשלבי ההוכחות.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.