2 שאלות. - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 10:07, 19 ביוני 2015

  1. האם לאחר פסק דין על הסכם פשרה ביני לבין חברת הביטוח חברת הביטוח ממשיכה לבקש במהלך החיים מידע על התיק הרפואי שלי ועל מה שקורה איתי או שזה כבר לא משהו שהיא עושה ? ב. האם ביטוח לאומי תובע את חברות הביטוח רק לאחר שסיימתי את ההליכים מולם והאם הם מודיעים לביטוח הלאומי על סיום ההליך שלי מולם על מנת שיוכל לפתוח בתביעה נגדם על הגמלאות שהוא משלם לי לאורך החיים ? תודה על המענה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עורך דין עידו אמגור,מנהל הפורום

  15:31, 19 ביוני 2015

  1. חברת הביטוח יכולה לאסוף חומר רפואי בקשר למבוטח בכל עת. יש להניח שאם נחתם הסכם פשרה אז בתקופה הקרובה לא תהיה לחברת הביטוח סיבה מיוחדת להתעניין בחומר הרפואי, אך בעתיד היא יכולה להחליט לאסוף את החומר.
  2. חברות הביטוח מחויבות לדווח לביטוח החאומי על כל סכום שניכו מפיצוי ששילמו בפשרה או בפסק דין. הודעה כזו, בדרך כלל גורמת לכך שהביטוח הלאומי יגיש תביעת שיבוב כנגד חברת הביטוח. באופן כללי ביטוח לאומי יכול לתבוע את המבטחת בכל עת, וללא קשר להתקדמות תביעת הניזוק.

  תגובה
 • 16:27, 19 ביוני 2015

  בנוגע לשאלה הראשונה מה הסיבה שלהם להמשיך לעיין בתיק שלי בעתיד ולאסוף בו חומר ? תודה שוב

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.