תביעה מסובכת - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 09:07, 30 ביוני 2015

  שלום רב לך אשמח אם תוכל תעזור לי מדובר בתאונת עבודה לפני כמה שנים לאחרונה השופט הציע הצעת פשרה ואני הסכמתי אבל הצד השני בקש שיגביל איתי על תביעות עתידיות נגד ביטוח לאומי כי יש לי 19 אחוז נכות הם מבקשים להגביל אותי 7 שנים עד שהתינוק נגדם תוסר . אני סיבתי להצעה היה לנו דיון אתמול והשופט אמר שזכות חברת הביטוח להגביל אותי כי יש לה חשד שאני רוצה לתבוע על החמרת מצב אז השופט אמר יש לי שתי אפשריות 1 לתבוע ביטוח לאומי היום על החמרת מצב ואם אני יקבל מעל 19 התיק נבלע כי הם מנכים 2 או להסכים לבקשה שלהם לא לתבוע עד סיום ההתישנות . אני אמרתי שלא מסכים והשופט בקש מה נתבעת להגיש חוות דעת אקטוארית השאלה מה צפוי בפסק דין ומה אתה ממליץ לי לעשות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  09:36, 30 ביוני 2015

  שאלתך מורכבת מידי, ולא ניתן להשיב עליה במסגרת פורום זה. עליך להתייעץ עם עורך הדין שלך, המכיר את התיק, ואולי גם עם מומחה רפואי מטעמך, כדי לדעת מה סיכויי החמרת המצב בביטוח הלאומי ולהחליט מבחינה כספית איזה מן החלופות טובה לך יותר.
  רק אציין כי קיימת חלופה נוספת - לנהל את המשפט עד תום, ובפסק דין לא יוכל השופט להגביל אותך מלפנות לביטוח הלאומי בעתיד...

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  09:36, 30 ביוני 2015

  ראה תגובתי לשאלתך

  תגובה
 • 10:31, 30 ביוני 2015

  תודה על התגובה יש לי עוד שאלה השופט אמר אם אני ממשיך עד תום משפט השופט רמז לנתבעת יכולה להגיש חוות דעת אקטוארית האם הם יכולים כאילו לשכנע השופט והוא ינכה הסכומים העתידים הצפויים והתיק יבלע או בפסק דין אני יכול לקבל הפיצוי ללא ניכוי

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  11:40, 30 ביוני 2015

  קיימת באופן עקרוני אפשרות לניכוי תיאורטי של גמלאות המוסד לביטוח לאומי, אך אם נקבעה לך נכות צמיתה, ולא פנית עד כה להחמרת מצב (וגם לא תפנה עד פסק הדין), ביהמ"ש יתקשה לנמק מדוע יש מקום לבצע ניכוי תיאורטי, ויש להניח שיעדיף לנכות את המענק שקיבלת בפועל.

  תגובה
 • 15:57, 30 ביוני 2015

  זאת אומרת שהוא יכול לנכות את המענק החד הפעמי שקבלתי בעבר ?? ולא יכול לנכות בעתיד גם אם הצד השני הגיש חוות דעת אקטוארית

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  16:23, 1 ביולי 2015

  חוות הדעת האקטוארית של הצד השני תהייה חוות דעת תיאורטית, מכיוון שבפועל קיבלת רק מענק, לכן ביהמ"ש יתקשה מאוד לנכות סכומים שלא קיבלת. (ואם יעשה כן, הוא צריך גם לקבוע שהנכות שלך גבוהה מ20% לצורך הפיצויים).

  תגובה
 • 18:57, 1 ביולי 2015

  המומחה של הביט משפט קבע 25 אחוז אבל הביטוח לאומי קבע 19 אחוז .האם הוא יכול לנכות במצב כזה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  08:48, 2 ביולי 2015

  באופן עקרוני לא. באופן ספציפי, כדאי שתשאל את עורך הדין שלך, כדי לוודא שאין עוד פרמטרים רלוונטיים שיכולים לשנות את התוצאה.

  תגובה
 • 11:23, 2 ביולי 2015

  שלום לך וסליחה על כל השאלות היום השופט קבע התיק להוכחות וכתב " אני קובע התיק להוכות לאחק שניסיון לסיים את התיק בהסדר פשרה לפי הצעת בית משפט על פי תחשבי נזק לא צלחה בין השאר על רקע טענתה של נתבעת כי על התובע לפנות במסגרת חובות הקטנת הנזק למ"מל על מנת שתיבדק נכותו האמיתית לאור הפער שבין הנכות שנקבעה על יד המ"מל אל מול הנכות שנקבעה על יד מומחה בית משפט
  מוצע על ידי לתובע לאור שהתיק יקבע בעוד חודשים רבים לפנות כבר כעת להחמרת מצב לביטוח לאומי ככל שהוא סבור שיש הצדקה לכך ןזאת על מנת שהנתון האמיתי המתיחס לתגמולי המ"מל יעמוד בפני בית משפט ולא יהיה צורך לטענות ניכויים רעייוניים על בסיס חוות דעת אקטוארית
  עורך דין עיוד אני מבקש את העזרה שלך מה אתה ממליץ לי לעשות כי אם אני מגיש החמרת מצב ואני אקבל יותר מ 19 התיק נבלע ולא יודע אם אני ממשיך עד הסוף מה יהיה הפסק דין אני מפחד שהשופט יסתמך על חוות דעת אקטוארית וינכה לי מהפיצוי שלי והתיק יבלע

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  11:35, 2 ביולי 2015

  המצב לא כל כך נורא - אם תפנה כיום להחמרת מצב בביטוח לאומי, ותקבע לך נכות בשיעור גבוה מ-20%, תזכה בגמלה חודשית למשך שנים ארוכות, כשסכום הגמלה המצטבר שווה הרבה מאוד כסף. במצב כזה תקבל בעצם את הפיצוי מהביטוח הלאומי בדרך של תשלום חודשי, להבדיל מפיצוי חד פעמי מחברת הביטוח.
  אם ביטוח לאומי ייקבע לך במסגרת הליך של החמרת מצב נכות נמוכה מ-20%, לא יוכל הצד השני לטעון כי לא הקטנת את הנזק, ואז אין יותר סיכון כי ייטענו לניכוי תיאורטי של גמלאות.
  בסופו של דבר, תקבל את הפיצוי המגיע לך, או מהמוסד לביטוח לאומי או מהנתבעת.
  אינני יודע אם התביעה שלך היא כנגד מי שנחשב ל"מעביד" שלך - אם לא, ייתכן שדווקא אופציית החמרת המצב בביטוח הלאומי (ככל שכמובן ייקבעו כי אכן חלה החמרה) טובה יותר עבורך, כי אז קיים סיכוי כי תקבל 125% מהפיצוי המגיע לך.
  עליך להתייעץ עם עורך הדין שלך בעניינים אלו, ולא להסתפק בתשובותיי, מאחר ואינני בקיא בפרטי תביעתך, ובהחלט ייתכן שישנם גורמים נוספים שאינם ידועים לי היכולים להשפיע על דרך הפעולה הנכונה.

  תגובה
 • 11:44, 2 ביולי 2015

  אם אני לא תובע את הביטוח לאומ יממשיך עד הסוף האם נוכל למנוע להם מלשכנע השופט שינכה ??

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  12:03, 2 ביולי 2015

  כן, אבל אתה לוקח סיכון. איש לא יכול לחזור מה תהייה החלטתו של ביהמ"ש לאחר שמיעת הראיות.

  תגובה
 • 12:17, 2 ביולי 2015

  אם היייתי הלקוח שלך מה היית מציע לי לעשות

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  12:19, 2 ביולי 2015

  אינני יכול להשיב על שאלתך - אתה לא הלקוח שלי, ואין בפני את מלוא התיק. הכתובת לשאלותיך היא עורך הדין המייצג אותך.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.