מה מגיע לאדם שעבר אירועי מוחי? - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 11:41, 29 בפברואר 2016

  אחי בן 47 אדם בריא בד"כ חזר בסוף יום מהעבודה הביתה וקיבל אירוע מוחי. מאז הוא לא מסוגל לעבוד וצריך עזרה יומיומית מה מגיע לו וממי? האם ביטוח לאומי אמור לספק לו טיפול סיעודי? מי אמור לעזור מבחינה כלכלית ומבחינה טיפולית? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  11:49, 29 בפברואר 2016

  קיימים מספר מסלולים רלוונטיים הכל תלוי בשאלה האם מדובר בתאונת עבודה.
  אם מדובר בתאונת עבודה (והמוסד לביטוח לאומי צריך להכיר בה ככזו), הרי שמלוא העזרה תגיע מביטוח לאומי, מחלקת נפגעי עבודה - כדאי להתייעץ עם עו"ד בעניין זה, כי מדובר בעניין מורכב.
  אם לא מדובר בתאונת עבודה, אפשר לפנות לביטוח לאומי, מחלקת נכות כללית, ולקבל מהם את מה שמגיע. אם נדרשת גם עזרה סיעודית, אפשר לפנות גם למחלקת סיעוד בביטוח הלאומי.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.