ביטוח לאומי - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • מישהו

  נשלח ע"ימישהו 17:34, 11 באפריל 2013

  שלום יש לי שאלה בקשר לוועדה רפאוית שוקבעת נכות צמיתה אחרי תאונות עבודה האם יש קשר בין החלטה של הוועדה אם קבעו פחות 20 או יותר מ20 אחוזים במילות אחרות שמעיתי אם קובעים למישהו יותר מ20 נכות צמיתה הביטוח לאומי לוקח חלק גדול מהסכום שמגיע לי מחברת הבטיוח

  השב
 • 09:40, 24 באפריל 2013

  כאשר המוסד לביטוח לאומי קובע נכות של למעלה מ-20%, מקבל התובע קצבה חודשית, להבדיל ממענק חד פעמי הניתן במקרים של נכות מתחת ל-20%. הקצבה החודשית המשולמת עד תום תוחלת חייו של התובע הינה גבוהה יותר מאשר המענק החד פעמי.
  באופן עקרוני זכאי התובע בתביעת נזיקין ל-100% הפיצוי בגין נזקיו, לא יותר ולא פחות, ולכן, מסכום הפיצוי שמשולם על ידי חברת הביטוח מפחיתים את גימלאות המוסד לביטוח לאומי - ככל שהן יותר גבוהות, כך מופחת סכום גדול יותר. עדין, התוצאה הסופית בשני המקרים אמורה להיות זהה - הנפגע מקבל את מלוא הפיצוי המגיע לו (כשרק החלוקה בין הביטוח הלאומי לבין חברת הביטוח משתנה).

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.