• אלירן

  נשלח ע"יאלירן 23:29, 7 בדצמבר 2013

  שלום רב העורך דין שלי הודיע לי ששלח את התביעה לבית משפט ( תביעת נזקין אחרי נפילה במקום ציבורי ) אבל אמר שהצד השני לא שלח כתב הגנה למרות שעברו יותר מחודש יש לי 2 שאלות : האם בית המשפט נותן לי מספר תיק לאחר שהצד השני מגיש כתב הגנה ?? כי העורך דין שלי אין מספר תיק כרגע 2 מה קורה אם הצד השני לא מגיש כתב הגנה בתקופה מסוימת ??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  09:35, 23 בדצמבר 2013

  שלום רב,
  ברגע שמוגשת תביעה לביהמ"ש היא מקבלת מספר תיק, כך שאם אין לעורך הדין שלך מספר תיק, סימן שלא הוגשה תביעה עדין לביהמ"ש (ייתכן, למשל, שעורך דינך מנהל מו"מ עם חברת הביטוח ושלח לה את פנייתו מבלי להגיש את התביעה עדין באופן רשמי לביהמ"ש).
  כאשר מוגשת תביעה, על פי התקנות יש למסור את התביעה לצד השני ולאחר מכן על הנתבע/ים להגיש כתב הגנה תוך 30 יום. על פי רוב, בתביעות הנזיקין, בסמוך ליום ה-30 יוצר קשר הצד השני ומבקש ארכה נוספת, אשר על פי רוב ניתנת בהסכמה.
  באופן כללי, אם תביעה נמסרה לצד השני והוא לא הגיש כתב הגנה תוך 30 יום, וגם לא ביקש ארכה מביהמ"ש (או ארכה בהסכמה מהצד השני), ניתן לבקש נגדו פסק דין בהעדר הגנה.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.