• אריק

  נשלח ע"יאריק 20:18, 15 במרץ 2014

  שלום המומחה שלי קבע לי 10 אחוזים נכות 1)האם הצד השני יכול לקבוע 5 אחוז ?????? 2) ואם קבע 5 אחוז מקבלים על פיצוי ? 3) האם המומחה שלהם רואה את החוות דעת שלנו לפני שהוא עושה אותה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  08:54, 16 במרץ 2014

  המומחה מטעם הצד השני יכול לקבוע לך כל נכות שהוא חושב שמתאימה למצבך, ויכול גם לקבוע שלא נותרה לך בכלל נכות (כלומר 0%). המומחה מטעם הצד השני רואה את חוות דעת המומחה מטעמך ולרוב מתייחס אליה בחוות דעתו ומסביר מדוע אינו מסכים איתה.
  אם יש פער גדול בין חוות דעת המומחים מטעם הצדדים, ביהמ"ש עשוי למנות מומחה שלישי מטעמו והנכות שהוא ייקבע תהייה זו שתכריע במשפט.
  בגדול, אם מדובר בתיק תאונת דרכים - מקבלים פיצוי בכל מקרה למעט במקרים בהם קיבלת כבר את מלוא הפיצוי מביטוח לאומי.
  אם לא מדובר בתאונת דרכים (כלומר תביעה על פי פקודת הנזיקין) - כל מקרה בהתאם לנסיבותיו, אך סביר להניח כי גם אז תקבל פיצוי כלשהו.

  תגובה
 • 14:03, 16 במרץ 2014

  מדובר בתביעת נזקין בשטח ציבורי

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  14:12, 16 במרץ 2014

  בהנחה שתוכיח שבמקום בו נפגעת היה מפגע ושהנתבעים התרשלו בקשר אליו, תקבל פיצוי, גם אם יש לך רק 5% נכות או אפילו פחות מזה.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.