גירושים בהסכמה - אטאיסט אמריקאי לא יהודי ואני ישראלית יהודית - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 07:46, 21 באוגוסט 2016

  אני ובן זוגי מעוניינם ב של שני הצדדים. הוא. התחתנו בארהב (נישואים אזרחיים) ועידכנו את הסטטוס במשרד הפנים. מאז ההחלתה הוא חזר לארהב ואני נשארתי בארץ. אין ילדים חשבון משותף או רכוש. אנחנו מעוניינים בהסכם פשוט המוותר מראש על ---הכל--- ללא סייגים וכו. יש לי כמה שאלות: 1. האם מאנחנו צריכים להתגרש קודם כל בארהב ואז בארץ ואם כן איזה מהתפסים שלו אני יצתרך לצורך הגירושים פה? 2. האם הוא יהיה חייב להיות נוכך בגירושין בארץ? 3.איזה תפסים אני יצתרך לצורך הגירושים ולמי אני משלמת את האגרה? 4. האם אני יוכל לעשות את זה בעצמי ללא צורך בעורך דין?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

  עו"ד משה פרדס,מנהל הפורום

  12:58, 29 באוגוסט 2016

  דינה שלום,
  אין צורך לנקוט בהליך של התרת נישואין גם בישראל וגם בארה"ב ובישראל לבד מספיק והתרת נישואין בישראל תחייב גם בארה"ב אם יש סמכות לכך לבימ"ש ישראלי.
  למעשה אם בעלך לא יהודי אזי בהתרת נישואין עסקינן ולא בגירושין והסמכות היא לביהמ"ש לענייני משפחה. עדיף לעשות זאת בהסכמה אך ניתן להגיש בקשה להתרת נישואין גם ללא הסכמת הצד שכנגד אם כי ההליך ארוך יותר. אין הכרח בנוכחות הצד השני בהליך אך זה מזרז העניין. מי שפותח את התיק משלם את האגרה הקבועה בחוק. כעיקרון אין בחוק הוראה המחייבת ייצוג של עו"ד בהליכים משפטיים מעין אלו אך עדיף לקחת ייצוג משפטי כדי להגיש את הבקשה נכון הן פרוצדוראלית והן משפטית מהותית.

  בכבוד רב
  משה פרדס, עו"ד

  משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון וטוען רבני

  Moshe Pardes, Law Offices & Notary

  רח' הלל 10 ת"ד 2167 ירושלים 9102101


  10 Hilel St., P.O.B. 2167 Jerusalem 9102101, Israel

  טלפון 02-6222943 Tel. פקס.02-6250441 Fax.


  דואר אלקטרוני: pardeslaw@gmail.com

  אתר אינטרנט: www.mpardes.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.