איך להבטיח הגעה לגישור - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 16:21, 6 באוגוסט 2012

  אני נשואה שנתיים ללא ילדים ואני מעוניינת להיפרד מבעלי אבל מעדיפה לעשות את זה בצורה יפה. רציתי לשאול האם אני חייבת את ההסכמה של בן הזוג שלי כדי להגיע לגישור ? האם עדיף לפנות לבית משפט כדי שיחייב אותנו לפנות לגישור ואיך עליי לפעול על מנת שנגיע לגישור?

  השב
 • 16:55, 6 באוגוסט 2012

  הי ליאת, לא ברור לי משאלתך אם כבר שוחחת עם בן זוגך על רצונך בפרידה או לא. על פניו ממה שתיארת ובהנחה שאין דברים יוצאי דופן בקשר ביניכם נראה כי גישור בהחלט יכול להיות אופציה עבורכם. חשוב לדעת כי קיום של גישור מותנה בהסכמה ורצון חופשי של שני הצדדים לקיים אותו וכל צד רשאי להפסיק את התהליך בכל שלב ומכל סיבה שהיא. לשאלתך אם כדאי לפנות לבית המשפט על מנת שיפנה אתכם לגישור, אז קודם כל בית המשפט אמנם רשאי לעשות זאת אך ההפניה אינה מחייבת ועדיין נדרשת הסכמה ובחירה מרצון של שניכם על מנת לגשת לגישור. באופן כללי אני חושב שמהלכים חד צדדיים כמו פניה לבית משפט אינם רצויים גם אם הכוונה טובה (הגעה להידברות) זה צעד שיכול להסלים את המצב. לגבי איך הכי נכון לפעול כדי לקבל את הסכמת בן הזוג אין לדעתי תשובה ברורה לפעמים עדיף שמי שיפנה לבן הזוג הוא המגשר לפעמים עדיף שתיזמי שיחה עם בן זוגך אבל בכל מקרה אני חושב שחשוב להקדיש מחשבה לדרך שבה זה יעשה ולא לעשות זאת כלאחר יד. בהכירך את שניכם אם את חושבת שגישור עשוי להתאים לכם, נוכל לקבוע פגישת הכרות והתאמה, בה נחשוב יחד מה הדרך הנכונה ביותר לשתף את בן זוגך ברצון שלך לפנות לגישור ונתכנן יחד את הדרך בה תעשה פנייה כזו לבן הזוג ומה הם התכנים שראוי שיהיו בה.
  על סמך ניסיוני, בן זוג שנעשתה אליו פניה באופן נבון ורגיש וניתנו לו הסברים על התהליך ויתרונותיו בדרך כלל לא יסרב לנסות ולתת הזדמנות כנה לתהליך של הידברות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.