אני ובעלי נפרדים ברצון משותף - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 20:02, 31 באוקטובר 2012

  בעלי עובד בעבודה קבועה ומסודרת בחו"ל אני חזרתי להתגורר בישראל עם שני הילדים בהסכמת הבעל. יש לנו חסכון משותף ולעת עתה (מאחר שעזבתי את עבודתי בחו"ל) אני חיה בישראל מקיצבה שבעלי שולח לי מדי חודש ואני לא עובדת כרגע. במידה ואנחנו נפרדים ברצון משותף האם בעלי מחוייב להמשיך לתת לי את אותה קיצבה ולשמר את רמת החיים שלי ושל הילדים לפחות עד שאמצע עבודה ואתארגן עם צהרונים וכו׳? והאם החסכון שלנו (כסף) יחולק חצי חצי או שאני והילדים זכאים לחלק יחסי גדול יותר מאחר והם יהיו במשמורת מלאה איתי ( שכן הבן זוג בחו״ל רוב השנה) ? רק אציין שאין לנו רכוש כגון בית משלנו לא בארץ ולא בחו"ל. שנינו גרים בשכירות (בארץ ובחו"ל). תודה

  השב
 • 22:15, 31 באוקטובר 2012

  רחל שלום,
  חסרים פרטים בהודעתך שיאפשרו מתן תשובה מדוייקת. ככלל הפורום הזה אינו עוסק בייעוץ משפטי פרטני אלא במתן תשובות לשאלות הקשורות בהליכים אלטרנטיביים המוגדרים בחוק ומאפשרים לבני זוג להיפרד ללא הגשת תביעות וניהול מאבק משפטי, אלא בדרך של הידברות.
  כן אוכל לאמר לך שללא קשר לכל מה שתארת ובהנחה שבעלך ואת יהודים ישנו חיוב מוחלט על הבעל לשאת במזונות ילדיו ובמדור עד הגיע הילדים לגיל 18 וגם בתקופת השירות הצבאי (בסכום מופחת.
  אם תרצי תוכלי ליצור איתי קשר בטלפון ואסביר לך קצת יותר בפירוט את העקרונות. אך בכל מקרה גם אם תבחרו להיפרד בהליך ללא תביעות בשלב כזה או אחר ובטח לפני חתימה על הסכם, הייתי ממליץ לשניכם לרכוש "שעת ייעוץ" על מנת להבין את ההסכם המתגבש ואת האלטרנטיבה המשפטית מעבר למידע הבסיסי שיסופק לכם בגישור.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.