אם הליך ההידברות יכשל, מי מבטיח שהבעל לא יפנה ראשון לרבנות? - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • עמליה

  נשלח ע"יעמליה 09:18, 8 בנובמבר 2012

  היחסים ביני ובין בעלי לא טובים. השאלה היא אם נתחיל בהליך של הידברות והוא יכשל, מי ערב לי שבעלי לא יקדים אותי וירוץ להגיש תביעה ברבנות?

  השב
 • 10:00, 8 בנובמבר 2012

  הי עמליה,
  לצערי אף אחד לא יכול להבטיח לך שבעלך לא יקדים אותך ויגיש תביעה לפנייך. אגב החלוקה הזו שרבני תמיד עדיף לגבר ובימ"ש למשפחה עדיף לאישה, כבר מזמן לא מדוייקת ותלויה מאוד בנסיבות. ראוי לציין כי, למרות שבתהליך כניסה להידברות עם מגשר חותמים על הסכם בו מתחייבים לא לעשות פעולות חד צדדיות ללא מתן הודעה מוקדמת לבן הזוג ולמגשר על סיום הליך ההידברות וזה כולל גם פניה לבתי המשפט לא הייתי אומר שההסכם נותן מענה הרמטי שלא יינקט צעד חד צדדי. לגופו של עניין, אני מניח שאת מכירה את בעלך היטב ויודעת הכי טוב, אם ניתן או לא ניתן לסמוך עליו שייכנס לתהליך הדברות בצורה כנה ולא מניפולטיבית. עוד חשוב להבין, שאחד הדברים הראשונים בהם מטפלים בתהליך של הידברות זה בנייה מחודשת של אמון בסיסי בין הצדדים וזו ההגנה הטובה ביותר בפני צעדים חד צדדיים.
  אשמח לעמוד לרשותכם במידה ותבחרו לשקול דרך של הידברות ולקיים פגישת היכרות והסבר ללא תשלום, לאחריה תוכלו להחליט אם הליך כזה מתאים או לא מתאים לכם.
  הטלפון שלי במשרד הוא 036935310 או שלחי לי הודעה דרך מערכת הפגישות באתר
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.