גירושין ללא כאבי ראש - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • מתי

  נשלח ע"ימתי 23:21, 26 בינואר 2013

  אני ואשתי נשואים שנה וחצי, אין לנו רכוש משותף ואנחנו רוצים להתגרש באופן הדדי. אנחנו תרים אחרי תהליך פשוט ללא הסכמים ועורכי דין האם יש דבר כזה ? בהתחשב בנסיבות שהכל נעשה בהסכמה מוחלטת האם עדיף לפתוח תיק בבית דין רבני או בבין דין לענייני משפחה? תודה

  השב
 • 12:29, 18 במרץ 2013

  מתי שלום,
  אני מברך אתכם על היכולת והבחירה שלכם להתגרש בהסכמה וללא מאבקים.
  לא ציינת אם יש לכם ילד/ים משותפים ויש לעניין זה משמעות רבה.
  על כל פנים - מאוד מומלץ לפנות להליך בפני מגשר מוסמך בתחום המשפחה, שיוכל לסייע לכם לנסח את ההסכמות במקומות בהם אתם מסכימים, ולהגיע להסכמות במקומות בהם אתם עדיין חלוקים.
  הסכם שכזה יוגש על ידי המגשר לאישור ביהמ"ש לענייני משפחה. כשביהמ"ש יאשר את ההסכם הוא נותן לו למעשה תוקף של פס"ד ופסה"ד הזה (שנכתב על ידכם) יסדיר למעשה את כל תנאי הפרידה שלכם (הן מבחינה כלכלית והן בנושא הסדרי ראייה, מזונות ילדים וכיוצא בזה אם זה רלבנטי).
  לאחר מכן - ניתן לפנות לביה"ד הרבני בבקשה למתן גט - הליך קצר ולא קשה אם מגיעים במסלול המתואר.
  בהצלחה.
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.