אישור הסכם - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 09:06, 24 באוקטובר 2013

  שלום רב! אנו בתהליך גירושין בהסכמה , על99% יש הסכמה.הרכוש דל ביותר ויש בעיקר חובות, הוחלט על משמורת משותפת וחלוקה חצי חצי בכל ההוצאות ובלינה. שאלותיי: 1. במידה והכל בהסכמה, זה משנה היכן מאושר ההסכם ברבני או בבית משפט? ואם מאושר ברבני זה אומר שכל דיון עתידי אחרי אישורו יהיה ברבני או שעדיין ניתן יהיה לפנות לבית משפט למשפחה? 2. ברבני לוקחים בחשבון גם בדיון עתידי בטובת הילד במה שקשור לחינוך ומשמורת? 3. הסכם חייב להכיל סעיף המתייחס להיכן ידונו מללוקות בעתיד או שפשוט כל אחד יכול לפנות לערכאה שירצה? 4. צו עיכוב יציאה מהארץ לשקט הנפשי וללא חשש לחטיפה. האם זהו הליך קל? פשוט כל פעם שיוצאים מהארץ צריך הסכמת הצד השני וכשחוזרים מגישים שוב סקשה לצו כזה? 5. למה חשוב לעו" ד בסעיף החובות בנוגע לחוב ספציפי לציין את הסכום מקורי וביתר לא? יש מצב שיש סיבה לכך. אני דורשת שירשום רק את יתרה והוא מיתעקש. מודה מראש על היתייחסותכם. יום נפלא! 3.

  השב
 • 15:21, 25 באוקטובר 2013

  אשמח לתשובתכם.
  תודה.

  תגובה
 • 12:31, 22 בינואר 2014

  שרה שלום,
  שתי הערכאות יכולות לאשר הסכם שכזה. הערכאה שאישרה את ההסכם קונה סמכות גם לדון במחלוקות עתידיות ככל שתהיינה.
  שתי הערכאות לוקחות כמובן את טובת הילד בחשבון הדברים ובמקום עיקרי - כמובן שהבדלי הגישה ותפיסת העולם עשויים לבוא לידי ביטוי בפסיקות הנוגעות לכך והדברים צריכים להילקח בחשבון על ידכם בבחירת הערכאה אליה פונים והתאמת תפיסת עולמה לתפיסת עולמכם.
  אפשר להסכים בהסכם שכל יציאה מהארץ תחייב אישור בן הזוג. לא הייתי ממליץ לערוך סעיף זה. ניתן לעשות זאת ביחס לקטינים (אף שזה נוהל שפועל במקרים רבים גם בלי הסכמת הצדדים על כך).
  לא הבנתי את שאלתך בסעיף 5.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.