גרושים בהסכמה - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 12:54, 5 בינואר 2014

  שלום, קיים הסכם ממון שאושר בבית משפט. במידה ומחליטים להתגרש בצורה יפה, נשאר לנו להחליט על סכום המזוזות מה הנוהל כדי להגיע למה שפחות עלויות. גם במזונות יש הסכמה עקרונית. בעצם האם צריך לכתוב פשוט הסכם גרושין ואז ללכת לבית הדין הרבני ? מה הנוהל בלי להיכנס לעלויות. כמה עולה היום ניסוח הסכם גרושין והאם צריך בו כאשר יש הסכם ממון בתוקף ? האם מזונות 2,500 שקלים לתינוק בן פחות משנה זה בסדר יחסית ? יש לציין שלי יש דירה שלי ולא דירה שלו. מקווה שנגיע לעמק השווה והעיניינים ירגעו ולא נתגרש עבור התינוק המקסים שלנו.

  השב
 • 12:22, 22 בינואר 2014

  דנה שלום,
  בלי לדעת מה כולל הסכם הממון שנערך ביניכם - אין לי אפשרות להתייחס באופן ענייני לשאלתך ולשאלה מה היקף החלות של הסכם הממון (בהנחה שזה אושר על ידי בית המשפט).
  בעיקרון - ברגע שיש לבני הזוג ילד או ילדים משותפים - בית המשפט לענייני משפחה בוחן ובודק שטובתם נשמרה באופן מספק על ידי בני הזוג.
  אשר לעריכת הסכם ביניכם - בהנחה שהתקשורת ביניכם עדיין יעילה ואפקטיבית, שבו ותגיעו להסכמות בכל הנושאים שאתם מצליחים להגיע בהם להסכמות (חלוקת רכוש, התנהלות עם הבית, רכבים, מיטלטלין, אפוטרופסות בתינוק המשותף שלכם (בד"כ משותפת) וחזקה שאני מניח שתהיה אצלך, הסדרי הראיה של בעלך את הילדה (וכאן צריך להתייחס לגילאים השונים ואיך עוברים ממצב אחד למצב אחר בהתאם לגידול הילדים), לבסוף יש להסדיר את שאלת המזונות שמתחלקת גם כן להוצאות השוטפות ולהוצאות מיוחדות.
  רשמתי את ראשי הפרקים על מנת שתדעו למה כדאי שתתייחסו - בסופו של דבר ועם כל ההסכמות שלכם הייתי מציע שתפנו במשותף למגשר מוסמך בתחום דיני המשפחה. עדיפות למי שהוא גם עו"ד במקצועו על מנת שתהיה לו היכולת הטובה לנסח הסכם טוב ולסייע לכם בפנייה לאישור ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה.
  הנוהל הוא שעם חתימת ההסכם פונים לאישורו בבית משפט לענייני משפחה.
  לאחר שזה נותן תוקף של פס"ד להסכם הגירושין - פונים לרבנות בבקשה לגט.
  בד"כ הטיפול בבקשות מעין אלה (כשיש אישור של ביהמ"ש להסכם הגירושין) מהיר, ענייני ולעתים אף נעים מצד הרבנות.
  עלות ניהול גישור משתנה ממגשר למגשר ובד"כ התשלום הוא לפי שעות בעלות של כמה מאות ש"ח לשעת גישור (משני הצדדים במשותף).
  הניסיון מלמד שעלות ניהול גישור נמוכה משמעותית מהעלות החלופית של ניהול הליכים בין מתגרשים.
  אשר לגובה המזונות המוצע - צריך להבין את התנאים הספציפיים שלכם על מנת להשיב נכון לשאלה שהצגת ואת זה אני לא יכול לעשות מעל הבמה הזאת ועל בסיס הנתונים שפירטת.
  אשמח לייעץ לך על כך בטלפון.
  בהצלחה.

  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.