חלוקת כספי פנסיה וירושה - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • מישהו שעומד להתגרש

  נשלח ע"ימישהו שעומד להתגרש 16:22, 7 בפברואר 2014

  אני ואשתי החלטנו לנתגרש .ברצוני לברר 2 נושאים 1.במשך יותר מ-25 חסכתי לפנסיה והיו הפרשות מעביד ושלי ואלו אשתי חסכה באופן פרטי מהכסף הפרטי שלנו משום שאצלה לא הייתה הפרשת מעביד.בפועל קיים פער משמעותי בין גובה הפנסיה שלה ושלי ,אני מעריך בכ-300,000 ש"ח (יש לציין ששנינו מרוויחים שכר זהה פחות או יותר) . שאלותי הם: א. האם עדיין מחברים את סכום הפנסיה ומחלקים ל-2 כי הרי במקרה כזה הפנסיה שלי ממש תקטן ולא אוכל מה שנקרא לחיות בכבוד ב.מה דינם של כספי הפיצויים שמורשים לפנסיה.הרי אם אעזוב את מקום העבודה,דהיינו אתפטר לא מובטח שכספי הפיצויים ישוחררו על ידי המעביד ג. האם מימוש החלוקה היא הוא בעת הגט או שזה יכול להיות גם עתידי בעת הגיעי לגיל פנסיה 2.נושא נוסף -לפני 13 שנה פוטרתי מעבודה ואת כספי הפיצויים העברתי לצורך רכישת דירה משותפת .האם במקרה הזה אני יכול לדרוש להכניס את הסכום הזה כחלק שאשתי כבר קיבלה ולהחשיבו בחלוקת הרכוש 3.ואחרון חביב -קיבלתי ירושה של חלק יחסי בדירה שמכרנו אותה אני ואחיי, ואני בתמימותי הכנסתי את הכסף לחשבון המשותף.האם גם כאן אני יכול לטעון בצדק שזה על פי החוק כספי שלי למרות שהוכנס לחשבון המשותף

  השב
 • 18:43, 10 בפברואר 2014

  שלום לך
  השאלות ששאלת מאוד פרטניות ומחייבות בסופו של דבר התייעצות עם עו"ד מתחום דיני המשפחה - שיוכל לקבל ממך את כל הנתונים ולבצע את האבחנות הנדרשות על מנת שהתשובה תהיה מוסמכת ונכונה.
  את זה לא אפשרי ולא נכון שאבצע כאן.
  אומר רק שהמלצתי החמה היא שאת כל העניינים האלה תנסה לברר ביחד עם אשתך בהליך של גישור. בהליך הזה תוכלו תמיד להתייעץ עם עו"ד מטעמכם ולקבל את כל האינפורמציה הדרושה - ואתה להגיע לשולחן הגישור ולהמשיך בדרך המשותפת של שניכם למקום של פירוק הקשר ביניכם בהסכמה.
  זה בוודאי ההליך הנכון יותר, הזול יותר מבחינת המחירים הנפשיים, הכספיים והמשפחתיים במסגרת הרחבה יותר.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה.
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.