בגישור לא צריך לשלם לעו"ד - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 16:00, 8 באוגוסט 2012

  האם יש בשיטה הזאת אפשרות להתגרש ללא בית דין רבני וללא בית משפט וללא עו"ד

  השב
 • 16:33, 8 באוגוסט 2012

  רונן שלום,
  האופציה הזולה ביותר להשלמת הליך גירושין היא באמצעות גישור. השאלה אם יש צורך לשלם לעורך דין בזמן גישור או לא תלויה בצורך שלך להיות מיוצג ולקבל ייעוץ משפטי לאורך הגישור, היות והמגשר לא תמיד עורך דין וגם כאשר הוא עורך דין על פי החוק אסור לא לייעץ משפטית לצדדים. המגשר חייב להיות נייטראלי. השיטה של גרושין בשיתוף פעולה בהיבט המשפטי מתאימה למי שמרגיש פחות בטוח ורוצה להיות מצד אחד מיוצג על ידי עורך דין מטעמו ומצד שני שעורך הדין הזה יהיה מחוייב לפתרון של הסכסוך בדרכי של הידברות וללא בתי משפט (ובשיטה זו אין צורך במגשר כי עורכי הדין של הצדדים יעשו את עבודת הגישור ביניהם תוך מחוייבות ושמירה על האינטרס של הלקוח שלהם). באופן כללי אני חושב שחשוב להבין שגירושין זה עניין הרבה מעבר למשפטי נטו שיש בו היבטים כספיים, משפטיים ואישיים, זהו גם כנראה אחד האירועים המטלטלים ביותר בחייו של אדם הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית ככה שיש לשקול בקפידה ולפי הנסיבות מה הכי נכון לך בעיקר שכאשר יש ילדים משותפים אם תרצה או לא אתה ובת הזוג שלך תצטרכו לנהל הרבה עניינים משותפים כהורים גם אחרי תפסיקו להיות בני זוג. תוכל לקרוא עוד בתשובתי המפורטת לדפנה לגבי ההבדלים בין גישור וגירושין בשיתוף פעולה כולל בנושא העלויות הנלוות לכל אחד מהתהליכים. מקווה שעניתי לשאלתך ואני לרשותך אם ישנן שאלות נוספות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.