בקשה להתרת נישואין מבחור לא יהודי איתו התחתנתי באנגליה בנישואים אזרחיים - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 14:44, 20 בפברואר 2014

  אני מעוניינת להגיש בקשה להתרת נישואין מבחור לא יהודי שהתחתנתי איתו באנגליה בנישואים אזרחיים אין לנו רכוש משותף אין לנו ילדים, אני יהודיה והוא מעוניין להתגרש גם. איזה טפסים לשלוח ולאן? לבית דין לענייני משפחה? מהיכן לקבל את הטפסים האם אוכל הנושא מחייב עורך דין? מכיוון שישנה הסכמה ואין כלום משותף והוא מוכן להתגרש, מה עליי לעשות??

  השב
 • 15:36, 20 בפברואר 2014

  טלי שלום,
  מומלץ שתפני לקבל ייעוץ מעו"ד שמתמחה בתחום דיני המשפחה. השאלה ששאלת מאוד ספציפית, צריך להבין היטב את התנאים המיוחדים של הסיטואציה ואת המצב המשפטי הנגזר ממנה הן מבחינת ההליכים שיש לנקוט והן מבחינת הערכאות הרלבנטיות.
  בהצלחה.
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

  משה פרדס, עו"ד טו"ר ונוטריון,מנהל הפורום

  09:26, 24 בפברואר 2014

  לביה"ד הרבני יש סמכות לדון רק במקרה ששני בני הזוג יהודים ובמקרה שלך שבעלך אינו יהודי אזי הסמכות מסורה לביהמ"ש לענייני משפחה שבמסגרת סמכותו שלו פונה גם לביה"ד הדתי של כ"א מבני הזוג כדי לקבל חוו"ד ואז הוא מתיר את הנישואין בצו שיפוטי. אין חובה לשכור שירותי עו"ד אך ברור שעו"ד יעשה זאת טוב יותר. לבקשה להתרת נישואין יש לצרף את תעודת הנישואין כשהיא מתורגמת לעברית ומאושרת נוטריונית, וכן חתומה בחותמת "אפוסטיל" של המדינה שנתנה את תעודת הנישואין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.