אי הסכמה על נושאים קטנים - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • נחמה

  נשלח ע"ינחמה 11:43, 3 במרץ 2014

  החלטנו להתגרש בלי לערב עורכי דין והחלטנו לכתוב ביחד הסכם על מי מוותר על מה וכו' הסכמנו שהילדים ישארו איתי ויפגשו עם האבא פעם בשבוע לאחה"צ ולינה וכל סוף שבוע שני ישנו אצלו אבל התחילו לצוץ אי הסכמות וויכוחים על דברים קטנים יחסית שאנחנו לא מצליחים להגיע להסכמה עליהם האם זה יצריך מאיתנו ללכת בסופו של דבר לעורכי דין למרות שאנחנו מנסים להימנע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

  משה פרדס, עו"ד טו"ר ונוטריון,מנהל הפורום

  09:04, 4 במרץ 2014

  שלום נחמה,

  ברור שעדיף תמיד לנסות ולהגיע להסכמות ככל האפשר בין שניכם אך לידיעתכם הסכם גירושין הוא מסמך משפטי ולכם בכל הכבוד אין את המיומנות הזו כדי לנסח את הדברים באופן משפטי מחייב ונכון שיגן על שניכם כדבעי גם מתוך צפייה של שנים לעתיד. לכן בכל מקרה תידרשו לעו"ד שיעשה זאת עבורכם ואני ממליץ לשניכם לפנות לעו"ד מוסכם בעניין זה ושווה לשלם לעו"ד מנוסה ומקצועי כדי לחסוך כסף רב אח"כ במידה ויתגלעו חילוקי דיעות בעתיד בנושאים שאתם לא חושבים עליהם היום. גם אם נותרו אי הסכמות קטנות קטנות, כפי הגדרתך, ניתן ככל הנראה לפתור זאת באמצעות אותו עו"ד שיציע פתרונות יצירתיים מנסיונו ומקצועיותו.
  בכל מקרה אין במחלוקות אלו כדי להעיב על ההסכמות העקרוניות שלכם וסביר שהן תיפתרנה באופן האמור.

  אשמח לעמוד לרשותכם.

  משה פרדס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.