מעוניינים להתגרש - כמה זמן לוקח הליך הגירושין? - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 13:31, 22 באפריל 2014

  אני ובעלי נשואים 7 שנים ורוצים להתגרש .... בעלי לא מוכן לוותר על הבילויים עם החברים שלו ואני הרמתי ידיים. רציתי לדעת כאשר מגיעים לרבנות בפעם הראשונה ושנינו אומרים שהגירושים הם בהסכמה , אז לא שואלים על מה הגירושים ולא מנסים לגרום לשלום בית? ותוך כמה זמן לוקח הלך גירושין ללא סיבוכים? ממוצע ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  15:19, 22 באפריל 2014

  שלום לימור,

  בעיקרון ביה"ד הרבני מנסה למשוך לכוון שלום בית אך במקרה ויש הסכמה להתגרש ללא כל לחץ וההסכם נראה סביר ועומד בדרישות החוק אזי ביה"ד יכבד אותו ויאפשר גירושין. ביה"ד מתעניין בסיבת הגירושין כי יש לכך השלכה מבחינת ההלכה על מהות ההסכמה להתגרש.

  בדרך כלל ישנם 2 דיונים האחד לשימוע ולאישור ההסכם והשני לביצוע הגט. עו"ד טוב ומיומן בהליכים בתי הדין הרבניים יכול לעיתים קצר את ההליך לדיון אחד ונסות להקדימו ככל האפשר.

  בכבוד רב

  משה פרדס, עו"ד

  משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון וטוען רבני

  Moshe Pardes, Law Offices & Notary

  רח' הלל 10 ת"ד 2167 ירושלים 91021

  10 Hilel St., P.O.B. 2167 Jerusalem 91021, Israel

  טלפון 02-6222943 Tel. פקס. 02-6250441 Fax.

  דואר אלקטרוני: pardeslaw@gmail.com

  אתר אינטרנט: www.mpardes.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.