גירושין בלי בית משפט - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • אסתי

  נשלח ע"יאסתי 10:21, 9 באוגוסט 2012

  לאחר 20 שנות נישואין אנחנו נפרדים. יש בינינו הבנה והסכמה לגבי חלק מהדברים. שאלתי היא מה יקרה אם באמצע הליך הגישור בעלי ישנה עורו ויפנה לעו"ד? זה ישאיר אותי חשופה, האמנם?

  השב
 • 10:51, 9 באוגוסט 2012

  אסתי שלום,
  את מוזמנת לקרוא את תשובתי לשלי שם יש הסבר מפורט למדי לגבי הסיכון שאת שואלת לגביו. אגב אני חושב שהסיכון קיים מעצם זה שכשמנסים להידבר ולהימנע מתביעות, תמיד צד יכול להפתיע את הצד השני, להפוך את עורו ולפנות לערכאות ללא קשר לפניה או אי פניה לגישור. דווקא פניה מושכלת להליך הידברות פורמאלי יוצרת כלים להפחית את הסיכון הזה. אם תרצי תוכלי ליצור איתי קשר ונוכל לדון בדרך הנכונה לרתום את בן זוגך לגישור לאחר שאבין טוב יותר את מכלול הנסיבות סביב החלטתכם להיפרד.
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.