נקודות זיכוי למס בגין תשלום מזונות - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 14:20, 3 באפריל 2015

  שלום, אני וזוגתי לשעבר חיינו ביחד מעל 15 שנה, ללא נישואים. לפני כשנתיים נולדה לנו בת, ואחרי כשנה נפרדנו. הסכם באופן ג'נטלמני וחברי על סכום מזונות הילדים אותם אשלם כל חודש, וכך אני עושה (יצויין שהסכום, לפי מיטב היכורותי הדלה עם התחום - הינו כמעט כפול ממה שהיה פוסק בית המשפט). נפרדנו כידידים, ולא רצינו לערב עניינים משפטיים. שאלתי היא, האם יש ביכולתי לקבל נקודות זיכוי למס בגין תשלום המזונות, גם ללא פסיקת בין דין. תודה רבה, א.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

  עו"ד משה פרדס,מנהל הפורום

  10:15, 6 באפריל 2015

  אריה שלום,

  למיטב ידיעתי שי צורך בפס"ד למזונות כדי לזכות בנקודות הטבה לצרכי מס אך יש להיוועץ בעניין עם רואה חשבון מוסמך שהוא המקצועי לעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.