סוגיית ביציות מופרות עם רצון להתגרש - פורום גירושין ללא תביעות

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 07:18, 28 בדצמבר 2015

  שלום רב.  אני ואישתי נפרדנו לפני 6 חודשים. סהכ 1.5 נשואים.  התחתנו בקפריסין ונירשמנו כנשואים במשרד הפנים כחוק.  בתחילת הנישואים עברנו טיפולי פוריות שבסיומן נוצרו כמה ביציות מופרות.  ניסיתי להגיע עם אישתי להסכמה שבמסגרתה נלך יחד לרבנות כדי להתגרש בהסכמה ואחכ נעסוק בסוגיית הביציות כיוון שזהו עניין מסובך שדורש זמן. היא מסרבת לכך כל עוד לא הגענו לסיכום בעניין הביציות.  שאלתי היא האם אכן היא יכולה לתלות בין 2 הסוגיות?  לדעתי אין כל קשר. בשאר הדברים אין בעיות.אין לנו ילגים והרכוש חולק עפ הסכם ממון.  השאלה לי היא:  אם אלך לרבנות להגיש תביעת גירושים, האם קיים סיכוי שהרבנים יחזירו אותנו קודם לסדר את סוגיית הביציות ורק אחכ לבוא להתגרש?  לדעתי הקשר בין 2 הסוגיות הוא חלש מאוד שכן הנישואים האלה הם קצרים מאוד, וטיפול בסוגיית הביציות יכול לקחת חודשים רבים אם לא שנים.אז לאורך כל הזמן הזה אהיה בסטטוס פרוד??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

  עו"ד משה פרדס,מנהל הפורום

  08:46, 28 בדצמבר 2015

  יהודה שלום, הנושא שהעלית הינו מורכב משפטית אך ביחס לשאלה הספציפית שלך האם ביה"ד יקשור בין סוגיית הגירושין לסוגיית הביציות הרי שעל פניו לכאורה אין קשר ישיר בין שתי הסוגיות ובפרט שאתם נשואים אזרחית בקפריסין וככל הנראה הגירושין שלכם הינם לחומרא בלבד אך גם זו סוגייה כבדת משקל שיש לדון בה לאחר קבלת כל הפרטוים הרלבנטיים ואינניט קובע מסמרות בקשר לזה. למרות האמור יש מגמה אצל דיינים בבית הדין הרבני לנסות ולפתור את כל הסוגיות הרכושיות והאחרות לפני הגט אם כי אין קשר ישיר בין השניים כאמור לעיל. לחוות דעת יותר מפורטת יש לפנות למשרדינו לפי פרטינו דלמטה ונשמח לסייע ככל שיידרש. בכבוד רב משה פרדס, עו"ד משה פרדס, משרד עו"ד, נוטריון וטוען רבני Moshe Pardes, Law Offices & Notary רח' הלל 10 ת"ד 2167 ירושלים 9102101 10 Hilel St., P.O.B. 2167 Jerusalem 9102101, Israel טלפון 02-6222943 Tel. פקס.02-6250441 Fax. דואר אלקטרוני: pardeslaw@gmail.com אתר אינטרנט: www.mpardes.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה פרדס

מנהל הפורום: עו"ד משה פרדס

עו"ד ונוטריון בעל המשרד ומנהלו של משרד עורכי דין משה פרדס שהוקם בשנת 1996. עו"ד פרדס התמחה במשרד ע
למידע נוסף

053-9376361 חיוג
הודעה

פורום גירושין ללא תביעות עוסק בדרכים החלופיות להסדיר הליך גירושין ללא תביעות וללא נקיטת פעולות חד צדדיות שיסלימו את מערכת היחסים בינכם. האפשרויות מגוונות, אם באמצעות צד שלישי ניטראלי ואם באמצעות עורך דין שייצג אתכם, אך יהיה מחויב לניהול דיאלוג עם עורך הדין של בן זוגכם באופן החותר להסדרת הגירושין בהדברות על פי כללי השיטה של "גירושין בשיתוף פעולה".

הפורום ייתן לכם תשובות למגוון רחב של שאלות כמו: האם המקרה שלכם מתאים לפתרון באחת מהאלטרנטיבות הקיימות לגירושין ללא תביעות ? יסייע וימליץ איך לרתום את בן/בת הזוג לתהליך של הדברות. יבהיר מה הם השיקולים בעד ונגד הסדרת הגירושין ללא פניה לבית המשפט בתביעות, באיזה שלב כדאי להתחיל בהליך של הדברות? איך בוחרים את מי שילווה אתכם בתהליך? אילו כללים חלים על ההליכים השונים המאפשרים להסדיר גירושין ללא תביעות? מהו התוקף המשפטי של הסכם גירושין אליו מגיעים ללא הגשת תביעת גירושין לבית המשפט? ושאלות רבות נוספות.

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולהתייעץ בכל נושא המעסיק אתכם סביב תהליך הפרידה.
התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.