תאונת אופנוע ללא רשיון - פורום תאונות אופנוע

שאלה חדשה
 • מני

  נשלח ע"ימני 17:57, 27 בנובמבר 2012

  שלום רב, לפני כשנתיים הייתי מעורב בת.ד בה רכבתי על אופנוע ללא ביטוח או טסט. בגין עבירות אלה נשפטתי ושילמתי קנס. נפגעתי באופן שהנשבית אותי לתקופה ארוכה, עברתי מספר ניתוחים ואשפוזים ואיבדתי את עסקיי. לפני כחודש הסתיים משפטו של הנהג הפוגע והוא הודה באשמתו לתאונה, נגזר עליו עונש כבד. א. אני מבין שיש לי עילת תביעה על פי חוק הנזיקין, האם התביעה תהיה נגד הנהג או נגד חברת הביטוח אשר ביטחה אותו בעת התאונה? ב. האם גם בתביעות מסוג זה מקוזזים הסכומים המשולמים ע"י המל"ל?

  השב
 • 11:03, 28 בנובמבר 2012

  מני שלום
  אכן ניתן לתבוע הן את הנהג והן את חברת הביטוח שלו בתביעה נזיקית בגין הנזקים שנגרמו לך .המדובר על תביעה שהינה שונה מתביעה רגילה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים .יחד עם זאת גם בתביעה כזו מקזזים את הסכומים שקבלת מהמוסד לבטוח לאומי .
  לייעוץ מקיף לגבי זכויותיך תוכל לפנות למשרדי
  בברכה
  אהוד בן ארי עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ידידיה בלויגרונד

מנהל הפורום: עו"ד ידידיה בלויגרונד

מתמחה בנזקי גוף, תאונות דרכים, תאונות אופנוע, תאונות עבודה, מחלות מקצוע, ייצוג בוועדות המוסד לביטוח
למידע נוסף

053-9374956 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויותיהם של רוכבי הדו - גלגלי שמספרם מוסיף לעלות בכל שנה מפאת צפיפות כלי הרכב בכבישי הארץ. אין זה סוד, כי רוכבי הדו - גלגלי מרבים להיות מעורבים בתאונות מאחר והינם חשופים יותר ועושים שימוש בכלי בלתי יציב. תאונת אופנוע הינה למעשה סוג של תאונת דרכים והזכויות המגיעות לנפגע וחלילה ליורשיו, נובעים ממספר דברי חקיקה, בתלות מלאה באופי האירוע ונסיבותיו.

כתבות בנושא - תאונת אופנוע ופינוי מזירה / מדריך