תאונות אופנוע - פורום תאונות אופנוע

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 15:29, 29 בנובמבר 2013

  שלום, עשיתי תאונת אופנוע לפי כמה ימים ויש לי כמה שאלות, ראשית אספר כי בתאונה מישהי חתכה אותי משמואל לימין במטרה לעצור בצד ימין וכתוצאה מכך נכנסתי בה כתוצאה מכך פוניתי למיון ושחוררתי כיוון שהיה לי רק מכות יבשות, לגבי ביטוח החובה , אני מבטוח בביטוח ב"פול" - "תעודת ביטוח הכוללת השתתפות עצמית" - " השתתפות עצמית בנזק שאינו נזק ממון עד 25,000 , ואובדן השתכרות עד 7 ימי אובדן השתכרות , אחוז ההנחה בפוליסה זו 30% סכום דמי הביטוח שהופחתו בשל הכללת התניה של השתתפות עצמית 1888 ש"ח " , לשאלתי , קודם כל מה זה אומר המשפטים האלה ? יש לי אפשרות לתבוע את הביטוח חובה במטרה לקבל פיצויים ? כדאי בכלל לתבוע עם השתתפות עצמית כל כך גבוה?!? שאלה נוספת לגבי צד ג', ישנה מחלוקת ביני לבין הגברת שנכנסתי בה , כל אחד אומר שהאחר אשם , לי יש נזק רציני מאוד באופנוע ( כמה אלפים) יש דרך כלשהי לקבל כסף על התיקון של האופנוע שלי אם כל אחד מפיל את האשמה על האחר?!

  השב
 • 12:54, 2 בדצמבר 2013

  שלום אסף,
  כפי שחווית על בשרך, רכשת תמורת הנחה פעוטה ביטוח גרוע. ויתרת תמורת ההנחה על פיצוי בגין כאב וסבל של 25 אלף ש"ח + שבוע הפסד שכר.
  המלצתי - למד לקח והחלף הביטוח לביטוח ללא הנחה וללא השתתפות עצמית. זה יעזור לך אמנם רק בפעם הבאה אבל... זו עשויה לקרות.
  אשר לשאלות לגבי נזק רכוש - הפורום הזה אינו עוסק בהן.
  בכבוד רב,
  קובי שפירא, עו"ד

  תגובה
 • 22:57, 2 בדצמבר 2013

  ראשית תודה על המענה, אני אכן אעשה שינוי בפוליסה לפעם הבאה, שאלה נוספת- האם את הוצאות האמבולנס (700 שקלים) חברת הביטוח שלי צריכה לשלם ?כמובן בהתאם להתניות הפוליסה שרשומות הנ"ל. הוסיף כי קופ"ח מתנערת מהתשלום.

  תגובה
 • 10:16, 3 בדצמבר 2013

  אם התאונה אינה תאונה עבודה על הביטוח לשלם. אם כן תאונת עבודה יש להפנות לביטוח הלאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ידידיה בלויגרונד

מנהל הפורום: עו"ד ידידיה בלויגרונד

מתמחה בנזקי גוף, תאונות דרכים, תאונות אופנוע, תאונות עבודה, מחלות מקצוע, ייצוג בוועדות המוסד לביטוח
למידע נוסף

053-9374956 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויותיהם של רוכבי הדו - גלגלי שמספרם מוסיף לעלות בכל שנה מפאת צפיפות כלי הרכב בכבישי הארץ. אין זה סוד, כי רוכבי הדו - גלגלי מרבים להיות מעורבים בתאונות מאחר והינם חשופים יותר ועושים שימוש בכלי בלתי יציב. תאונת אופנוע הינה למעשה סוג של תאונת דרכים והזכויות המגיעות לנפגע וחלילה ליורשיו, נובעים ממספר דברי חקיקה, בתלות מלאה באופי האירוע ונסיבותיו.

כתבות בנושא - תאונת אופנוע ופינוי מזירה / מדריך