האם ניתן לחזור בי מטעות בהסכם שנעשתה בתום לב? - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אלירן

  נשלח ע"יאלירן 12:51, 25 באוקטובר 2013

  קבלן השיפוצים תימחר כל נק' חשמל/תאורה/תקשורת 200 ש"ח לכל נקודה. הנקודות ייספרו בסיום העבודה. כל שקע חשמל/מפסק/גוף תאורה בודד ייחשב לנקודה, אביזר כפול ייספר בתור 2 נקודות וכך הלאה (כלומר - לדוגמא מפסק שמדליק 6 ספוטים --> כל זה יספר כ-7 נקודות חשמל!). בדיעבד הסתבר לי שהחישוב הנ"ל הוא מופרך, וחשמלאים לא לוקחים בנפרד על מפסק וגוף תאורה כאילו מדובר ב-2 נק' חשמל. וכאשר מחוברים כמה ספוטים להזנה אחת, יחשב הדבר לנק' חשמל בודדת. אצלי בדירה הרבה ספוטים מחוברים למפסק אחד, ולפי ההסכמה הנ"ל יחשובו כאילו כל גוף תאורה נחשב לנק' חשמל. הפער הכספי בין מה שכביכול עלי לשלם לקבלן (ע"פ ההסכמה שנתתי בתום לב ומבלי שידעתי מה המחירים הריאליים שלוקחים חשמלאים בשוק), לבין מה שעולה העבודה מגיע לכ-20,000 ש"ח! האם עומדת לזכותי איזו טענה בדיעבד על ההסכמה שנתתי, שמדובר בהטעיה שלא בתום לב מצד הקבלן? בתמימות אישרתי משהו שבדיעבד הסתבר שהוא עושק ורמאות. אנא תנו עצה, האם ערכאה משפטית תעמוד לצידי בעניין זה?

  השב
 • 09:45, 27 באוקטובר 2013

  כל בר דעת מבין כי במידה ומפסק אחד מדליק 6 נורות לא יחשב הדבר כ 6 נקודות חשמל. אלא אם כן
  הייתה סלילת חוט חשמל ל 6 מקומות שונים. תמחור של נקודות חשמל/ תקשורת ב 200 ₪ נובע מכך שיש לבצע סלילה של חוט חשמל לכל נקודה כזו.
  במידה ולא כך הדבר, לעניות דעתי תעמוד לך הגנה במשפט .
  במידה ותיתבע בדין הגע למשפט עם חוות דעת של חשמלאי מוסמך בנוגע למחיר הסביר אותו היית צריך לשלם עבור העבודה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.