אופצייה שלא נחתמה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • Aviv

  נשלח ע"יAviv 20:25, 12 בנובמבר 2013

  שלום רב, לפני כשנה ושלושה חודשים שכרנו אישתי ואני דירה לשנה עם אופצייה לשנה נוספת בסוף התקופה לא חידשנו את האופצייה משום שחיפשנו דירה לרכישה ובינתיים שילמנו חודש בחודשו בעבור השכירות ובשיחת טלפון ציינו בפני בעלי הבית כי אנו במשא ומתן לרכישת דירה באזור , לאחר כחודשיים ביקשו בעלי הבית צ'קים עבור כל יתרת השנה הקרובה וכשנתנו להם צקים אמרנו שאנו נצטרך לצאת מהדירה בחודשים הקרובים ונחפש דיירים חדשים וביקשנו שהם יחפשו גם. כרגע אנו צריכים להיכנס לדירה החדשה בעוד חודשיים וחצי ועדיין לא מצאנו שוכרים בשל כמה סיבות שקשורות למחיר הדירה ולכך שבעל הבית אולי מעוניין למכור ובכלל הוא מרגיש שיש לו חוזה איתנו עד לחודש אוגוסט. שאלתי היא האם למרות שלא חתמנו על האופצייה ונשארנו בדירה והעברנו צקים לכל השנה מחייב אותנו לחוזה עד לסוף שנת האופצייה ?

  השב
 • 15:10, 13 בנובמבר 2013

  אביב שלום,
  כשאתה מממש בפועל את תוקפת האופציה ע"י תשלום מראש עבור כל חודשי השנה סביר שהתכוונת להתחיל את תקופת האופציה ולממש אותה למרות אי חתימתך . כמובן שהעניין יכול להתברר בבית המשפט ושם תקבל תשובה אחרת.
  מאידך, יש לבדוק האם יש לכם נקודת יציאה עם הודעה מראש ,עיינו בחוזה היטב.
  ראוי כי בעל הבית יאפשר לכם להציע את הדירה לשנה גם אם הוא מציע אותה למכירה, זה לא מפריע בד"כ למכירת דירה.
  יתכן וכדאי לכם לשאת בעלות ההפרש ולא לשלם על דירה ריקה.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.