המחאת זכות לעורך דין - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • שגיב

  נשלח ע"ישגיב 12:09, 29 בדצמבר 2013

  שלום רב, יוצגתי על ידי עורך דיןואף זכיתי בתביעה אזרחית על סך 120.000 ש"ח, במקביל לפסק הדין נוצרו חילוקי דיעות בין עורך דיני לביני, ואז שלחתי אליו מכתב שלא ינקוט באף הליך נגד הנתבע מבלי לקבל את הסכמתי לכך, עורך דיני למרות זאת פתח תיק בהוצל"פ נגד הנתבע ואך גבה את הכספים מהנתבע, וזאת מבלי הסכמתי, יודגש כי חתמתי על המחאת זכות לעורך דיני שבו הינו יכול למשוך את הכספים אשר ברשותי, יחד עם זאת במכתבי אליו ציינתי שלא ינקוט באך הליך נגד הנתבע, אכן מדובר בהמחאת זכות אך לא בהמחאה בלתי חוזרת, ומשום כך מכתבי אליו מבטל את ההסכם בינינו?האם עורך דיני רשאי לגבות את הכספים? בתודה מראש

  השב
 • 15:07, 29 בדצמבר 2013

  שגיב שלום,
  נראה כי אם שלחת לעו"ד את המכתב בטרם החל לעבוד על הגבייה ופתיחת תיק ההוצל"פ עומדת לך הזכות לא לשלם על שירות שלא הזמנת.
  במידה והנך בטוח בפרטים וכן בפרטי התאריכים והקדימות של הדברים יכול אתה לנסות למנוע את משיכת הכספים שבגינן נעשו עבודות שלא הזמנת.
  במידה ועו"ד מנצל את זכויותיו למשוך כספים שאינם שייכים לו זו עבירה אתית .
  בדוק היטב את הדברים והתייעץ עם עו"ד.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.