מעלית בבניין משותף - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 00:13, 19 בינואר 2014

  שלום, לפני 20 שנה בערך קנינו דירה בבניין בין 3 קומות, הבניין היה עם מעלית במפרט אך הקבלן בזמנו נתן את האפשרות שמי שלא רוצה להתחבר לא חייב בכך לא תהייה גישה למעלית, יצא מצב שקומה שלישית רצו את המעלית וקומה שנייה לא, חברת המעלית השאירה תחנה בקומה שנייה שבמידה ובהמשך קומה שנייה תרצה להצטרף הורי התבגרו עם השנים וכעט אני רוצה לפתוח להם את הדלת של המעלית גם בקומה שנייה, כמובן שאת כל הוצאות ההתקנה יחולו על דיירי קומה שנייה . כאשר פנינו לדיירים בקומה שלישית כדי לשתף ברצוננו הם סירבו להסכים בטענה שזוהי מעלית פרטית. נתון מופרח הרי שמדובר בבניין משותף שהקבלן בזמנו הרכיב את המעלית והיא תופסת חלק ברכוש המשותף ובנוסף תשלומי החשמל של המעלית משולמים ע"י כל הדיירים גם ע"י אלה שלא משתמשים בה. אשמח לדעת מה נדרש לעשות מול הדייר שמסרב לשתף פעולה, האם אני יכול לפתוח את המעלית ללא הסכמתו וכו'.. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:08, 19 בינואר 2014

  הגישו תביעה למפקחת על הבתים המשותפים באיזור השיפוט שלכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.