חוזה מטריד - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • בעיה

  נשלח ע"יבעיה 09:51, 29 בינואר 2014

  חתמתי על חוזה עם אגודה קהילתית כתנאי לבניית בית ומגורים בישוב, החוזה מגן על חברי האגודה שכבר נמצאים בה ושולל ממני זכויות לרבות תלונות על מטרדים שונים למשל רעש, אי שימוש במדשאות המקום ללא אישור. כמו כן החוזה מחייב אותי להחלטות של הנהלת האגודה גם אם הרוב רוצה אחרת. דבר חשוב מאד ותמוה, הנהלת האגודה יכולה להוציא אותי מביתי ולמכור את נכסי במקרה שלא אעמד בתנאיה, האם זה חוקי??? שאלתי היא האם יש אפשרות לצאת מחוזה חד צדדי זה, שהיווה תנאי לבנייה ומגורים?? האם חוקי להוציא אותי מביתי הרשום על קרקע פרטית שלי?? אודה לך מאד על תשובה, שאלות אלו ועוד מטרידות כ 30 משפחות נוספות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  10:52, 29 בינואר 2014

  עולה משאלתך חשש כי חתמתם על חוזה מפלה שאינו תואם את רוח החוק ופסיקת ביהמ"ש. בית המשפט המחוזי קבע בעבר, כי הזכות להתאגדות, הכוללת בחובה את הזכות שלא להתאגד, הינה זכות יסוד במשפט הישראלי, ועל כן לא ניתן לכפות על אדם בעל זכויות קנייניות בנכסים בישוב, להישאר כחבר באגודה.
  עם זאת, בית המשפט אינו קובע באופן חד משמעי האם היה מכריע באופן זהה אילו הוכח כי המבקש חתם על התחייבות כזו עם קבלתו לישוב.
  ומצד שני ניתן לראות פסיקה של בימ"ש מחוזי כי ניתן לכפות על חברי הקיבוץ שהופסקה חברותם למכור את זכות החכירה שלהם בבית המגורים בקיבוץ, וזאת מכוח הסכם שיוך הדירות שנחתם בין החברים לבין הקיבוץ.
  יש להתייחס לכל מקרה לגופו. עליכם להתייעץ עם עו"ד המתמחה באגודות שיתופיות ויתכן וימליץ לכם לפנות לביהמ"ש בבקשה לבטל את ההסכם עליו חתמתם.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.