• חן

  נשלח ע"יחן 18:30, 27 במאי 2014

  לא מאשרים לנו את המשכנתא( אף שקיבלנו אישור עקרוני) בגלל שפג תוקפו של היתר הבניה של החברה שבונה את הבנין. האם נפלנו בין הכסאות? הבנין בשלבי סיום, ולכן הם לא מחדשים את ההיתר, וזהו הבנק היחיד שמאשר לנו משכנתא ללא ערבים. האם חש אפשרות לבטל על סמך זה את החוזה ? מה ההשלכות? האם בכך נפסיד את הטבת מס רכישה בדירה ראשונה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  13:14, 28 במאי 2014

  חן שלום,
  ראשית וללא קשר נסו לקבל משכנתא דרך חברות המשיגות משכנתאות חוץ בנקאיות ,יתכן וזה יפתור את הבעיה. בנוסף ניתן לבצע ביטוח משכנתא בעלות מסוימת וזה יכול לחסוך לכם ערבים.
  יש לעיין בחוזה עם החברה. בד"כ החברה צריכה לנפק לכם את האישורים המתאימים ולחתום לכם על כל מסמך על מנת שתוכלו לקבל את המשכנתא. על מנת להיות זהיר בתשובתי אנא פנו לעו"ד מומחה בתחום שיבדוק עבורכם את המסמכים.
  במידה ויתבטל החוזה לא תפסידו את הטבת מס הרכישה .
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.