מגורים בדירה ללא חוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • רעות

  נשלח ע"ירעות 11:50, 19 בנובמבר 2012

  אילו סיבוכים משפטיים עלולים לצוץ אם אתן לאחי לגור עם חברה שלו בדירה שלי ללא חוזה?

  השב
 • 14:36, 19 בנובמבר 2012

  רעות שלום,
  ראשית, אנו ממליצים לא לתת לאף אחד להתגורר בדירה שלך, בלי להסדיר מראש את התנאים למתן הרשות - לאיזו תקופה ניתנת הרשות? מה קורה אם תהיי זקוקה לדירה לפני תום התקופה? מי אחראי לתשלומים בגין הדירה בתקופת הרשות? וכיו"ב עניינים שיש לתת עליהם את הדעת. אם התנאים לא יהיו ברורים ומוסדרים מראש, את עלולה להיתקל בטענות שונות, למשל טענה מצד החברה של אחיך, לפיה קיבלה רשות להתגורר בדירה ככל שתרצה, בלי שתוכלי לחזור בך מההסכמה (רשות בלתי הדירה). באשר לשאלה האם ההסכמות ביניכם צריכות להיות בהסכם בכתב או שדי בהסכם בעל פה, הרי שאמנם, הסכם בעל פה מחייב את הצדדים לו בדיוק כמו הסכם בכתב, אך, מכיוון שתנאיו של הסכם בעל פה קשים יותר להוכחה, אנו ממליצים שההסכם יהיה בכתב. לא למותר להוסיף ולציין כי אם עבור השימוש בדירה מוסכם כי הם משלמים לך תמורה, הרי שזו נחשבת להענקת זכות שכירות, וככזו, חוק המקרקעין קובע כי הסכם לגביה חייב להיות בכתב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.