חוזה חתום של מומש@ - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 08:20, 8 בספטמבר 2014

  לפני כמספר חודשים חתמתי על חוזה עם jחברה מאד גדולה ומוכרת לביצוע 3 הדרכות לעובדים אצלם. החוזה חתום. לאחר חתימת החוזה הלקוח טען שיבצעו את הסדנאות אבל בהמשך ואין להם תאריך מתי.. (אני שמה כרגע את הסיבות שלו לתשובה הזו בצד) השאלה- האם יש בחוק איזשהו סעיף שמדבר על תוקף של חוזה מרגע שנחתם? עברו כבר 8 חודשים ובשיחות שיזמתי/במיילים אמרו לי שיוציאו לפועל ברבעון אחרון.. אגב בחוזה אין סעיף שמציין את תאריך ביצוע הסדנאות. כן יש סעיף שבמידה ומכל סיבה הלקוח לא יקיים את הסדנאות ישלם לספק 50% מהסכך הכולל. מה מבחינה משפטית לעניין זה? האם אני יכולה להציב דד ליין לביצוע החוזה? לצורך העניין למשל לסיים את הפרויקט עוד ב 2014 ושלא יגלוש ל2015? האם הם מחויבים לקיום החוזה? אודה לכל התיחסות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  09:44, 8 בספטמבר 2014

  כל התכתבות מעתה ואילך תעשה בדואר רשום עם אישור מסירה ו/או עם שליח . תתעדו את השתלשלות העניינים בתוספת תאריכים ומסמכים. אני מניח שכשחתמתם על החוזה לא חשבתם למשוך את נושא ההדרכות לתקופה כה ארוכה וכך הבין זאת גם הצד השני.
  אני מציע שתוציאו מכתב מסודר עם דרישות לתאריכים ולו"ז. ובמידה ואין החברה יכולה לעמוד בכך שיחזירו את הכסף שגבו.
  להבא יש לציין לו"ז מסודר.
  במידה וחלפה שנה ועדיין לא קיבלתם את מבוקשכם הגישו תביעה להשבת הכספים. יתכן וההדרכות לא יגיעו כלל.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.