• נעה

  נשלח ע"ינעה 17:25, 28 בספטמבר 2014

  שלום רב, ברצוני לשאול האם ניתן להתנות בחוזה את התניות הבאות בהתאם לחוק שכירות ושאילה. 1. זכות המשכיר לבקר בכל עת סבירה בדירה - האם לא נדרשת התראה כלשהי מהמשכיר? האם לא נדרשת הסכמת השוכר? 2. השוכר מתחייב לתקן כל קלקול - האם אין זאת מחובת המשכיר לתקן פגמים בדירה? 3. המשכיר מתחייב רק להוצאות שקשורות בצנרת וחשמל - אותה שאלה כמו בשאלה 2. 4. השוכר מוותר על כל טענת מום בדירה - האם ניתן לכלול תניה גורפת מעין זאת? 5. האם ניתן להקנות זכות פינוי ללא צו משפטי מכוח חוזה? 6. המשכיר לא יהא אחראי לפגם בחפציו של השוכר מכל סיבה שהיא - שוב, האם ניתן להתנות בצורה כה גורפת? תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  09:16, 6 באוקטובר 2014

  1. יש לתת התראה, אי אפשר להכנס לדירה כמנהג מחזיק. שוכר הדירה הוא המחזיק הבלעדי בדירה בתקופת השכירות ולכן יש לתאם ולבקש את רשותו הסבירה.
  2. כל קלקול שהוא עצמו גרם ולא במסגרת בלאי סביר - אותו צריך המשכיר לתקן.
  3.לא תקין.
  4. מום גלוי ניתן לוותר. מום נסתר לא.
  5. בגדול לא. יש לכך חריגים ותלוי בלשון הסעיף ובמקרה הספציפי.
  6.ניתן לפרשנות . הסעיף מופשט מדי. בגדול המשכיר לא צריך להיות אחראי על רכושו של השוכר אלא אם יש ביטוח או חובה לבצע ביטוח ע"ח המשכיר.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.