האם במצבי אוכל להשתחרר מהחוזה לפני הזמן? - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 19:17, 1 באוקטובר 2014

  שלום, לאחרונה חתמתי על חוזה שכירות והצטערתי על כך מאוד, אני מעוניין לבטל את החוזה. החוזה עצמו מאוד קצר ומתומצת, רשום בו המחיר החודשי, מספר שותפים, מה הסכום החודשי כולל (רק שכירות בסיסית) ותאריך כניסה, אבל שום דבר לגבי תאריך יציאה ו/או משך זמן השכירות. עכשיו, סיכמתי עם בעל הדירה שהשכירות תהיה לשנה -בעל פה- והבאתי לו מראש שיקים למשך התקופה, ובנוסף, החתמתי ערב על שטר חוב (גם בו לא מצוינת תקופת השכירות). האם תהיה לי בעיה (מבחינה חוקית) להשתחרר מהחוזה ולקבל את השיקים חזרה וכמובן לבטל את הערבות ללא הסכמת בעל הדירה? (שאני יודע שלא יסכים).

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:21, 6 באוקטובר 2014

  חוק השכירות והשאילה קובע כי שוכר דירה אינו רשאי להעביר לאחר את הזכות להחזיק ולהשתמש במושכר או להשכירו בשכירות משנה ללא הסכמת המשכיר. עם זאת קובע החוק עוד כי אם המשכיר מסרב להעברת שכירות המשנה או החזקה לשוכר חלופי מטעמים בלתי סבירים, או שהתנה את הסכמתו בתנאים בלתי סבירים - רשאי שוכר הדירה לבצע את העברת השכירות לשוכר חלופי במקומו מבלי לקבל את הסכמתו של המשכיר. העברת החוזה משמע העברתו באותם התנאים ובאותו הסכום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.