שכן בעייתי כעילה לביטול חוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 20:46, 24 בנובמבר 2012

  אהלן אהלן, לפני כחודש נכנסתי לדירה יחד עם שותף. מהר מאוד גילינו שבדירה מתחתנו גרה משפחה מרובת ילדים ובחלק גדול מהיום יוצא מהדירה רעש בלתי נסבל ברמה שהבניין כולו רועד. לפי הצעקות הנשמעות מפעם לפעם לא מן הנמנע גם שהאבא מרביץ לאשתו ולילדים. באחד הימים ניגשנו אליהם להסביר ולבקש שקט אך הבנו שאין עם מי לדבר. הבעיה גדולה עו יותר כיוון שאנחנו סטודנטים והרעש מאוד מאוד מפריע לנו ללמוד ולקיים חיים תקינים. לפי חוזה השכירות יש לנו אפשרות להכניס דייר חלופי אך מיותר לציין שאנחנו לא מעוניינים לתת לסטודנטים אחרים לסבול במקומנו. השאלה היא האם בעיה מסוג זה יכולה לשמש עילה להפסקת החוזה מול בעל הבית. תודה רבה , אביב

  השב
 • 11:41, 26 בנובמבר 2012

  אביב שלום,

  ראשית אציין כי על מנת להשיב באופן משוכל לשאלתך יש, כמובן, לעיין בחוזה השכירות.

  למרות האמור לעיל אציין כי תנאי מכללא בכל חוזה שכירות, הינו שהדירה ראויה למגורים.

  אם המטרד אותו אתה מתאר הינו כה חמור עד שהדירה אינה אויה למגורים, כי אז עליך להודיע על כך בדחיפות למשכיר ולתת לו את הזכות לנסות ולתקן את המצב.

  אם המצב לא יתוקן, כי אז, לכאורה, נוצרת לך הזכות לבטל את החוזה.

  הקושי בעניינך הינו כי הפגם עליו הינך מתלונן הינו פגם מידתי, ולכן הכל תלוי בשאלה אם תצליח להוכיח (או לשכנע את בית המשפט אם הענין יגיע לדיון משפטי) כי המטרד הינו כה חמור עד שהדירה אינה ראויה למגורים.

  המשך יום נעים,

  ירון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.