שאלה לגבי ערבות בחוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 19:48, 24 במרץ 2015

  שלום רב סבי הפך לסיעודי ומתאשפז בקרוב במוסד סיעודי ואבי עומד לחתום על כתב התחייבות לתשלום השתתפות עצמית למשרד הבריאות לצורך האשפוז הסיעודי לפי חוק סיעוד של משרד הבריאות ( מה שידוע בכינויו "קוד") התבקשתי לחתום ערבות לאבי על כתב ההתחייבות הנ"ל, האם זה אומר שניתן לפנות אלי מתי שרוצים או רק כאשר מוצו כל האפשרויות לגבות את החוב מאבי (כמובן תיאורתי במידה ולא ישלם) להלך מסמך הערבות עליו אני אמור לחתום: כתב ערבות אנו החתומים מטה מסכימים להיות ערבים למתחייב/ת מר/גב' ______________________. קראנו והבנו את כתב ההתחייבות ואנו מסכימים לקבל על עצמנו את כל הנובע מכתב התחייבות זה, אם המתחייב לא יקיים את התחייבותו ומסכימים כי אין לנו אפשרות לחזור בנו מהסכמתנו זו: פרטי הערבים: ......

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  21:35, 25 במרץ 2015

  צדקת בהערכתך, במידה וחתמת על כתב ערבות לאדם בעל התחייבות כספית/חוזית ,תאלץ לשלם את חובו במידה ולא יעמוד בהתחיבויותיו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.