יציאה לפני תום חוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 08:57, 3 באפריל 2015

  יצאתי לפני תום החוזה ושאחרי שהדיירת החדשה נכנסה לדירה ונתתי לה את מפתחות ללא שקיבלתי את הצקים בחזרה , בעל הדירה מבקש ממני סכום של 1600 שח על זה שיצאתי לפני תום החוזה ולטענתו צריך לפנות לבנק ולהוציא את הצקים ותהליך זה רוצה את הסכום הנל השאלה אם אני חייב לשלם לו? ומה אני יכול לעשות? שאלה שניה אם אני מגיע להסדר איתו איזה מסמך אני צריך להחתים אותו על מנת לא להתקל בבעיות עתידיות ? חשוב לציין שבחוזה לא מוזכר שום סעיף על יציאה לפני הזמן, ובשיחות שלי עם בעל הדירה לא הוזכר על הסכום הזה עד אחרי שמסרתי את המפתחות לדיירת החדשה .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:07, 7 באפריל 2015

  עפ"י חוק השכירות הנך יכול להביא מישהו שיכנס תחתיך לחוזה השכירות באותם התנאים ובאותו הסכום . כמובן שיש לקבל את רשות בעל הבית לגבי האדם אותו רוצים להכניס למרות שבשל סירוב בלתי סביר ניתן יהיה לעשות זאת ללא הסכמת בעל הדירה.
  במידה והוא רוצה להוציא את השיקים מהבנק וזה יעלה לו עמלה אתה יכול להשתתף בעלות העמלה במידה ויוצג בפנייך אסמכתא מהבנק לגבי גובה העמלה (כמה שקלים כנראה - אם בכלל).
  סכום של 1600 שקלים הוא בלתי סביר ואינך חייב לשלמו. במידה ותרצה להגיע להסדר החתם אותו על מסמך האומר : "שככל הנוגע לחוזה השכירות שנחתם בתאריך .... אין ולא תהיה לבעל הדירה כל טענה או תביעה לתשלום או לפיצוי וכו.."
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.