ביטול חוזה שכירות בגלל אנטנות סלולריות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 16:38, 8 ביולי 2015

  עו"ד גלעד ושדי, שלום. חודש שעבר אני ובן זוגי חתמנו על חוזה שכירות בדירת מגורים. השבוע קיבלנו את המפתח לדירה והתחלנו בנקיונות והעברות. בזמן העברת ציוד הבחנו ב2 אנטנות גדולות במיוחד מעל גג הבניין בו אנו אמורים להתגורר. בדקנו באתר המשרד להגנת הסביבה ומסתבר שמדובר באנטנות סלולריות של חברת פלאפון ופרטנר. באותו אתר גם היה כתוב שישנו היתר לאנטנות אלו למרות שמידת הקרינה גבוהה בהרבה מהמומלץ. בעת חתימת החוזה בעל הבית מעולם לא הזכיר את קיומן של האנטנות הללו. כמובן שאין ברצוני וברצון בן זוגי להישאר בדירה זו, ברצנונו לדעת האם מבחינה חוקית מותר לנו לבטל את החוזה מסיבה זאת והאם אין חוק המחייב את בעל הבית ליידע את הדיירים על קיומן של אנטנות אלו? אשמח למענה בעניין זה. בתודה קרן.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  13:53, 12 ביולי 2015

  החובה המוטלת על בעל הבית בנוגע לקיומם של אנטנות סלולאריות אינו מעוגן ספציפית בחוק. אומנם, במידה וידוע היה לבעל הבית כי קיימות אנטנות סלולאריות היה צריך לעדכן אתכם על כך. חוסר תום הלב מוחשי ויש עילה לביטול החוזה. כמובן שיש להיוועץ עם עו"ד ולבדוק את תנאי החוזה שנחתם ולתכנן מהלכים עתידיים.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.