טענת עושק בחוזה מכר מקרקעין - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 12:25, 28 בדצמבר 2015

  האם המקרה הבא יכול לעלות כדי עושק ולהביא לביטול החוזה? א' בעל מקרקעין בשווי שוק של מיליון שח. א' מספר לב' שהוא בחובות בשוק האפור וכי מאיימים על חיו ולכן חייב למכור את הבית. ב' מוכן לקנות את הבית רק במאה אלף (האם יש חשיבות אם זה כל מה שיש לו או לא?) וא' מסכים ומוכר לו תמורת מאה אלף. האם א' יכול לבטל את החוזה ולקבל את ביתו בחזרה? (בהנחה ולא הגיעו עדיין לשלב הקנייני, ואם כן, האם זה אומר שלא ניתן?)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  10:45, 30 בדצמבר 2015

  לשאלתך:
  א. לא. אין קשר לכספים שיש לו.
  ב. יש בעיה ברכישת נכס מקרקעין בסכום נמוך מאוד משוויו , הדבר יכול להתפרש במיסוי מקרקעין כניסיון לביצוע עבירת מס. בנוסף לאחר חתימת החוזה ,במידה והחוזה תיקן ויש הצעה וקיבול החוזה בתוקף .
  במידה ויש סעיף פיצוי במידה של הפרת חוזה הוא יכול להפר ולשלם את הפיצוי ,במידה ואין והוא לא מעוניין להמשיך ולבצע את הרישום בפועל על שם הרוכש ניתן להגיש תביעה.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.