הלנת פיקדון - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 11:19, 3 בינואר 2016

  שלום, לאחרונה נתקלתי בבעיה משפטים ואשמח אם תוכלו לעזור. אחותי שכרה דירה ביחד עם 3 שותפים. אחד השותפים הוגדר על ידיד המשכיר כ"אחראי על התשלומים" והוא ניהל את כל התשלומים המשותפים של הדירה (חשמל, גז, מים, ארנונה וכו'). במעמד חתימת ההסכם הועבר למשכיר סכום של 3 חודשי שכירות במזומן כפיקדון. עפ"י ההסכם הפיקדון יוחזר כשישולמו כל התשלומים עבור תקופת השכירות. לפני כחודשיים עזבה אחותי את הדירה וביקשה לשלם את מה שנותר מהתשלומים המשותפים. השותף האחראי אינו ממהר להתחשבן כי הוא נשאר לגור בדירה. כבר יותר מחודשיים שהוא טוען שהחשבונות לא הגיעו ושהוא לא מוכן לעשות שום דבר כדי לסיים את העניין. המשכיר, מצידו, הסכים להחזיר רק שני שליש מהפיקדון ולא מוכן לעשות שום דבר מעבר לזה. הוא טוען שהוא מחכה שהשותף האחראי יאמר לו שהתשלומים שולמו. מה ניתן לעשות במקרה זה? תודה על המענה והעזרה רועי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:23, 3 בינואר 2016

  ראשית, ניתן לבצע עצירת מונים וחשבונות באופן טלפוני ולקבל את החיוב במיידי.
  עפ"י דבריך הייתי ממליץ לחכות עוד חודש. אין טעם לנקוט הליכים משפטיים כעת.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.