ביטול הרשמה והפרת חוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 11:58, 2 ביוני 2016

  שלום רשמנו את בננו בחודש פברואר האחרון לגן פרטי. לשנה הקרובה. מנהלת הגן ביקשה מאיתנו לחתום במקום ולא לקחת איתנו את החוזה וכן לאחר מכן גם לא נתנו לנו עותק מההסכם ואמרה שבהמשך נקבל. עד היום לא קיבלנו.. כעת בגלל שראינו שאנו לא מעוניינים להמשיך איתה עקב חוסר מענה מצידה אנו מעוניינים לבטל ההרשמה. דרישת הפיצוי היא עבור כל חודש ספטמבר. אך יש עוד ארבעה חודשים לכך. האם ניתן לטעון שעצם שלא הביאה לנו העתק מהחוזה וכן עצם שלא נתנה לנו את החוזה לחתימה בבית מאפשר לנו להשתחרר מהחוזה ללא קנס?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  12:15, 5 ביוני 2016

  במקרים רבים בפסיקה התריע ביהמ"ש כי חשיבות מסירת חוזה בין הצדדים הוא חובה וזכות של הצד שלא קיבל את עותק החוזה.
  החוזה נועד לתזכר אותנו לגבי האמור בו ולכן יתכן מאוד כי מניעת מסירת החוזה נעשתה בזדון. יתכן מאוד כי ביהמ"ש היה פוסק על בטלות החוזה ופותר אתכם מתשלום קנסות. בנוסף בפסיקה ישנה הטלת קנסות בגין אי מסירת חוזה לצד השני.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.