חוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • סוזי

  נשלח ע"יסוזי 12:25, 24 בדצמבר 2012

  לפני כשנה וחצי שכרתי לאימי שהינה אישה מבוגרת דירה לשנה +אופציה .בתום שנה חידשנו את החוזה ע"י מימוש האופציה.לרוע המזל אימי שהינה חולת דימנציה מצבה לפני כחודש החמיר ונאלצנו להעבירה למוסד לתשושי נפש.כעת אני אמורה למצוא שוכר חלופי במקומה.העיניין הוא שמצאתי שוכרת במקומה אולם בעל הדירה מערים קשיים ומוכן רק בתנאי שהשוכר החלופי יהיה בדירה רק 7 חודשים עד לתום מימוש האופציה שלנו ולא מוכן לעשות איתה חוזה לשנה שלמה.אני במילכוד כי קשה למצוא שוכר שיסכים ל7 חודשים.כל אחד רוצה מינימום שנה.מה אני אמורה לעשות במצב כזה?מצד אחד יש לי שוכר חלופי ומצד שני בעל הדירה מטרפד את העסקה. אשמח מאוד לתשובה.

  השב
 • 15:34, 25 בדצמבר 2012

  סוזי שלום,

  המשכיר אינו חייב להסכים להשכיר את הדירה לשוכר חלופי, לתקופה העולה על תקופת השכירות המקורית, ולפיכך, את אכן נמצאת במלכוד.

  כהצעה פרקטית (לא משפטית) מוצע לחפש שוכר שיסכים לשכור את הדירה לשבעה חודשים בדמי שכירות הנמוכים מדמי השכירות שהינך חייבת לשלם, ולכסות את ההפרש, במטרה להקטין את הנזק.


  המשך יום נעים,

  ירון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.