open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 21 במאי 2018

            ממתי מחשבים תקופת התישנות בחוזה על פי אחוזים?

            במסגרת חוזה של תשלום על פי אחוזים בהסכם בכתס על הכנסה מצד גימל, באותו הקשר עקרוני. ממתי חלה התישנות על תביעה של חוב. מרגע הבקשה בכתב דרישת החוב? או ממועד עקרוני אחר? מה קורה לגבי חוב שנוצר במסגרת עיסקת אחוזים בין שני צדדים שהרווח נוצר מהכנסה שמגיעה מצד גימל, כאשר זה כל פעם מתעדכן בסכום לאורך זמן, למשל חוב שנוצר מהתחיבות של צד א לצד ב, לאחוזים מרווח של הפניית לקוחות, שהוא לא דייוח על הסכומים שנכנסו מהלקוחות ולא שילם את האחוזים המגיעים. כיצד ניתן יהיה לחשב את נושא ההתישנות לגבי חוב כזה? במידה ונסכום הכולל שעתיד היה להתקבל ידוע מראש ומוגדר בהסכם מול צד גימל שממנו באה הכענסה שלא דווחה, האם במקרה כזה ניתן לתבוע את מלוא הסכום בהסכם לקבלת האחוזים והצד שנתבע יאלץ להוכיח מה נכנס ומה מה לא ולשלם אחוזים כמתבקש מההסכם בין צד א לצד ב. תודה

            21 במאי 2018
          • 21 במאי 2018

            התיישנות בדבר חוב הינה 7 שנים. אלא אם נכנסים בגדר זה החריגים בסעיף 8 לחוק ההתיישנות. אם יש סכום מוגדר בחוזה ניתן לתבוע אותו והצד השני יתגונן בהתאם.

            21 במאי 2018
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form