מימוש אופציה- סעיפים סותרים בחוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • מור

נשלח ע"ימור 12:06, 23 באפריל 2013

שלום רב, שכרתי דירה עם אופציה לשנה נוספת בהודעה של שלושה חודשים מראש, מנגד בחוזה קיים סעיף שמאפשר לבעל הדירה להודיע לי על פינוי הדירה שלושה חודשים מראש. ברצוני לממש את האופציה אך בעל הדירה לא מוכן לעשות זאת, חשוב לציין שהוא עורך דין במקצועו, והוא הביא את החוזה, האם תנאים מנוגדים אלה חוקיים? האם יש לי בסיס לתביעה משפטית? אני חושב שנעשה כאן התנהגות שלא בתום לב, מה דעתכם?

השב
  • 14:54, 30 באפריל 2013

מור שלום,

אנו לא סבורים כי קיימת סתירה בין הסעיפים.

את יכולה להודיע על מימוש האופציה, ובכל שלב לאחר מכן יכול בעל הדירה להודיע על קיצור תקופת השכירות.

זכותו של בעל הדירה לקצר את תקופת השכירות אינה קשורה בתקופת האופציה, והוא יכול לממש את זכותו זו בכל שלב של תקופת השכירות, בין בתקופה הראשונה, בין לפני מסירת ההודעה על ההארכה ובין בכל מועד לאחר מתן ההודעה על ההארכה.

השאלה האם בעל הדירה, שהינו עורך דין במקצועו, היה צריך להפנות את תשומת ליבך לכך שקיימת לו הזכות לעקר את אופצייית ההארכה על ידי אופציית הקיצור, היא שאלה שחורגת מהתחום של פורום זה.

המשך יום נעים

ירון

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.