ביטול זכרון דברים בנוגע למכירת מבנה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 18:03, 27 במאי 2013

  שלום, אנו חברה בע"מ , חברה משפחתית, בבעלות 2 בני משפחה, אחד מבני המשפחה (לא מבעלי החברה)חתם על זכרון דסרים ללא התיעצות עם עורך דין בנוגע למכירת הנכס, כעת שאר בני המשפחה מעוניינים לבטל את המכירה, , בזכרון הדברים לא מוזכר פיצוי כלשהו בגין ביטול העסקה, האם ניתן לבטל את העסקה ללא נזק כספי ?

  השב
 • 16:37, 29 במאי 2013

  יוסי שלום,
  אני מבין שמדובר בנכס בבעלות החברה, ולכן, ראשית, יש לבחון האם לפי החלטות החברה ותקנונה, אותו קרוב משפחה מוסמך בכלל לחייב את החברה.
  אם הוא מוסמך לחייב את החברה, אזי באופן כללי ניתן לומר כי העובדה כי מסמך הוגדר כזיכרון דברים וכן העובדה כי לא נכללה בו סנקציה על הפרתו, אינן הופכות את המסמך למסמך לא מחייב. זיכרון דברים העונה על הדרישות הבסיסיות של יצירת חוזה - דהיינו, בעיקר, גמירות דעת, כלומר רצון להתקשר בהסכם מחייב, ומסויימות, דהיינו, שיש בו את הפרטים הבסיסיים הדרושים להבין מה היא העיסקה - הינו חוזה מחייב, ואם לא התקיימה אחת העילות לביטול שנקבעו בחוק החוזים, מה שאתה מתייחס אליו כביטולו, יהווה למעשה הפרה שלו. אוסיף ואציין כי בכל הנוגע לזכרון דברים לביצוע עיסקה במקרקעין ישנה פסיקה ענפה הקובעת אילו פרטים צריכים להופיע במסמך, , אך עניין זה חורג מתחומו של פורום זה, ואני מציע כי תפנה את השאלה לפורום דיני מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.