תביעה משפטית נגד צה"ל לשינוי נוסח על שרות - פורום דרכון פולני

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 08:32, 4 באוקטובר 2012

  שלום. אני מעונין להגיש תביעה משפטית נגד משרד הביטחון - צה"ל על שינוי הנוסח של האישור מצה"ל על מנת שיתאים לדרישות של הפולנים להחזרת האזרחות לצורך קבלת דרכון פולני מדובר בגברים שצה"ל רשם אותם לכוחות מילואים בין השנים 1948-1851 באופן אוטומטי ללא הצדקה ולא הזמין אותם בפועל או שירתו או חויילו או נקראו לכל שירות בצה"ל רק נרשמו , כמו כן לא עברו כל ועדה רפואית או קיבלו פרופיל רפואי או נבדקו ע"י רופא לפני כן ויתכן ולא היו כשרים לשרות אבל צה"ל ללא הבחנה רשם אותם ונתן להם מספר אישי . ידוע לי על תהליך לא סדיר באותם שנים ברישות ובקליטה של עולים מפולניה שלא היו במצב בריאותי כשיר ולכן ברישום זה צה"ל פגע בזכויות שלהם ובזכויות הדורות הבאים . האישור שצה"ל נותן מנוסח כך שהוא פוגע בזכויותינו , אין כל מניעה חוקית לשנות את הנוסח באישור אחר שלא שירת שירות פעיל או מילואים מבלי להכנס לרישום וכו"י וזה לא סותר את העובדות אבל זה דורש תהליך משפטי שאולי נצליח בו באם יצטרפו מספר תובעים . הפולנים לא מקבלים את האישור של צה"ל כי רשום בו שהוא נרשם בלבד ולכן אישור כה פסול מבחינם והחזרת האזרחות לא ניתנת . ברגע שנצליח לשנות את נוסח האישור הדרך פתוחה לקבלת הדרכון . מבקש ממי שנתקל בבעיה דומה ואזרחותו נפסלה מהסיבה הזו ומעונין להיות חלק מאותה תביעה , יתכן ונצליח להגיע לתביעה יצוגית שישלח לי את תגובתו בפורום הזה או מספר נייד וניצור קשר. תודה

  השב
 • 23:59, 12 באוקטובר 2012

  אנחנו תקועים כמו רבים אחרים בדיוק באותה בעיה.
  נשמח להצטרף ולעשות כל מה שנדרש בכדי לשנות את הנוסח.
  בהצלחה,
  שרון
  054-7667999

  תגובה
 • 12:31, 3 בפברואר 2013

  שלום רב,

  אני מעוניין להכנס לתביעה, סבי גוייס לשירות מילואים בתאריך 9.1.51 ולכן אייננו זכאי .
  אני אמסור לך את הטלפון במייל
  guy.levkovich@gmail.com
  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

עו"ד עמיחי זילברברג עורך דין מוסמך משנת 1993. בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) מאוניברסיטת שפילד אנגליה.
למידע נוסף

053-9374674 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד לאלפי העולים שעלו מפולין ולצאצאיהם ומטרתו לתת להם ידע כללי בנושא של קבלת אזרחות פולנית, דרכון פולני אירופאי ותהליכי רישום במנהל האוכלוסין הפולני הנדרשים לצורך הגשת הבקשה לדרכון פולני.
תחום זה של אזרחות פולנית הוא סבוך לאור גלגוליו השונים של חוק האזרחות הפולנית מהשנים 1920, 1951, 1962  ו- 2012. כל השינויים הללו בחוק, יש להם חשיבות רבה לגבי זכויות הפונים.
חוק האזרחות הפולנית יצר למעשה 2 סוגים של אזרחיות פולניות. האחת על פיה האזרחות עוברת בירושה לצאצאים והאחרת – לא.
נסיבות חייו האישיות של כל פונה יכולה להשפיע על טיב האזרחות הפולנית לה הוא זכאי, בין אם מהסוג הראשון ובין אם מהסוג השני.
גם התקנות בדבר אופן הגשת בקשות בתהליכים השונים משתנות חדשות לבקרים ויש להתעדכן בהן כל העת.
כל מי שחפצה נפשו  בייעוץ אישי הנוגע לפרטיו האישיים, מוזמן לפנות למומחים בתחום.

אזהרה: אין להסיק בשום אופן מנתונים חלקיים של אדם מסוים שהדבר מתאים גם למקרה אחר שכן שוני קטן שאולי נחזה להיות זניח - יכול לעשות הבדל גדול.