אזרחות פולנית - פורום דרכון פולני

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 08:37, 17 בספטמבר 2014

  שלום, בשנה האחרונה גיליתי על זכותי להוציא אזרחות פולנית דרך אבי המנוח. מצאתי תעודת זהות פולנית של אביו, אשר בוודאות במסגרות כל הדרישות לא שירת בצבאזר, עלה בין השנים אשר ישנה זכאות להמשך ובקשת דרכון פולני לצאציו וכו'. אולם, לאחרונה שמעתי ממישהו שיכולה להיות בעיה בבקשה שלי- אבי הוא מנוח ולא היה בעל דרכון פולני בחייו. הבנתי שיכולהלהיות קיימת בעיה כי אבי אינו היה רשום מגיל 0 שלי בתעודת הזהות שלי כאבי (אלא הוסף לת"ז שלי לפני כשנתיים עקב מצב משפחתי מסובך). אולם יש לי מסמכים המוכיחים גנטית מגיל צעיר כי אבי, אבל רשמית מדינת ישראל הכירה בכך שהיה אבי רק לפני שנתיים. לפי מה שהבנתי השגרירות הפולנית לא מכירה בכך מכיוון שךא היה רשום כאבי מלידתי, ואינה תאשר לי את הבקשה שלי לאזרחות ודרכון במידה ואגיש. האם זה נכון? בתודה, סיון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

  עו"ד עמיחי זילברברג,מנהל הפורום

  09:19, 17 בספטמבר 2014

  שלום סיון,

  על מנת שתקבל אזרחות פולנית, עליך להוכיח כי נולדת כילד חוקי להורים נשואים. ההוכחה היא בד"כ תעודת נישואין של ההורים אולם ניתן להוכיח גם בדרכים אחרות כמו פסק דין הצהרתי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

עו"ד עמיחי זילברברג עורך דין מוסמך משנת 1993. בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) מאוניברסיטת שפילד אנגליה.
למידע נוסף

053-9374674 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד לאלפי העולים שעלו מפולין ולצאצאיהם ומטרתו לתת להם ידע כללי בנושא של קבלת אזרחות פולנית, דרכון פולני אירופאי ותהליכי רישום במנהל האוכלוסין הפולני הנדרשים לצורך הגשת הבקשה לדרכון פולני.
תחום זה של אזרחות פולנית הוא סבוך לאור גלגוליו השונים של חוק האזרחות הפולנית מהשנים 1920, 1951, 1962  ו- 2012. כל השינויים הללו בחוק, יש להם חשיבות רבה לגבי זכויות הפונים.
חוק האזרחות הפולנית יצר למעשה 2 סוגים של אזרחיות פולניות. האחת על פיה האזרחות עוברת בירושה לצאצאים והאחרת – לא.
נסיבות חייו האישיות של כל פונה יכולה להשפיע על טיב האזרחות הפולנית לה הוא זכאי, בין אם מהסוג הראשון ובין אם מהסוג השני.
גם התקנות בדבר אופן הגשת בקשות בתהליכים השונים משתנות חדשות לבקרים ויש להתעדכן בהן כל העת.
כל מי שחפצה נפשו  בייעוץ אישי הנוגע לפרטיו האישיים, מוזמן לפנות למומחים בתחום.

אזהרה: אין להסיק בשום אופן מנתונים חלקיים של אדם מסוים שהדבר מתאים גם למקרה אחר שכן שוני קטן שאולי נחזה להיות זניח - יכול לעשות הבדל גדול.