האם לדאוג לילדים לאזרחות מיידית? - פורום דרכון פולני

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 22:57, 4 באוגוסט 2013

  שלום רב, לי יש דרכון+אזרחות פולניים. אני ממש בסוף תהליך הוצאת הדרכון לילדים. עו"ד מסויים בתחום אמר לי שעלינו להוציא להם תעודת אזרחות במהירות האפשרית כיוון שבקרוב ישנו בפולין את החוק ויתנו אזרחות רק לדוברי השפה, ושהדרכון יפוג בגיל 18 סופית והם לא יוכלו לחדשו. עו"ד אחר אמרה לנו שהעו"ד הראשון הראשון מדבר שטויות, ושמספיקה תעודת הלידה (הנדרשת לשם הוצאת הדרכון) לשם קבלת אזרחות בעתיד. מה נכון ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

  עמיחי זילברברג, עו"ד,מנהל הפורום

  10:02, 5 באוגוסט 2013

  אורן שלום,
  בעקבות חקיקה מקילה אשר הביאה לנהירת רבים להגיש בקשה עבור הוצאת אזרחות פולנית, נשמעים לאחרונה קולות של גורמים מקרב מדינות שונות, המבקשים להגביל את היקף הזכאים לאזרחות פולנית או דרכון פולני וכן את זכויותיהם של אזרחי פולין באיחוד האירופי.
  על רקע זה וכן בשל הקשיים בהם נתקל האיחוד האירופי בקליטת מהגרים ממדינות מזרח אירופה העניות, יש המניחים, כי צפויות התפתחויות שיביאו ללחץ פוליטי מצד מדינות האיחוד האירופי לשינוי חוק האזרחות הפולנית לשם צמצום מספר הזכאים לאזרחות פולנית ולכרטיס הכניסה לאיחוד, ובהם מספר גבוה של ישראלים, דבר המדגיש את החשיבות של הוצאת אזרחות פולנית, טרם תמורות אפשרויות בנושא.
  בברכה
  עמיחי זילברברג, עו"ד

  תגובה
 • 10:28, 11 באוגוסט 2013

  גם לי אמר עו"ד אחד (ר.ו.?) שצריך דחוף לסדר אישור אזרחות לילדים כי עוד מעט ידרשו בחינות בפולנית...בשגרירות פולין בתל אביב אמרו לי שהכל שטויות. אם יש לילדים דרכון פולני, ודאי אם אתה מקפיד לחדש אותו לפני שהוא פג (5 או 10 שנים, בהתאם לגיל), אין שום בעיה לגבי אובדן אזרחות. הם אזרחים מכוח אישור האזרחות שלך. אם הוצאת דרכון לילדך יש לו מספר PESEL ואין צורך להוציא אישור נפרד.

  תגובה
 • 12:46, 19 באוקטובר 2015

  גם אני חוויתי את הפנייה מעורכת הדין בטענה שהפספורט ומספר הזהות שהיא השיגה לנו לא מספיקים ועכשיו צריך לשלם לה עוד כסף כדי לוודא שהאזרחות שלהם לא תבוטל בגיל 18. אציין רק כי אחרי 5 שנים חידשתי להם את הדרכונים ללא כל בעיה או שאלה בשגרירות פולין בחו״ל ול-10 שנים. אז שלא יעבדו עליכם...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

עו"ד עמיחי זילברברג עורך דין מוסמך משנת 1993. בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) מאוניברסיטת שפילד אנגליה.
למידע נוסף

053-9374674 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד לאלפי העולים שעלו מפולין ולצאצאיהם ומטרתו לתת להם ידע כללי בנושא של קבלת אזרחות פולנית, דרכון פולני אירופאי ותהליכי רישום במנהל האוכלוסין הפולני הנדרשים לצורך הגשת הבקשה לדרכון פולני.
תחום זה של אזרחות פולנית הוא סבוך לאור גלגוליו השונים של חוק האזרחות הפולנית מהשנים 1920, 1951, 1962  ו- 2012. כל השינויים הללו בחוק, יש להם חשיבות רבה לגבי זכויות הפונים.
חוק האזרחות הפולנית יצר למעשה 2 סוגים של אזרחיות פולניות. האחת על פיה האזרחות עוברת בירושה לצאצאים והאחרת – לא.
נסיבות חייו האישיות של כל פונה יכולה להשפיע על טיב האזרחות הפולנית לה הוא זכאי, בין אם מהסוג הראשון ובין אם מהסוג השני.
גם התקנות בדבר אופן הגשת בקשות בתהליכים השונים משתנות חדשות לבקרים ויש להתעדכן בהן כל העת.
כל מי שחפצה נפשו  בייעוץ אישי הנוגע לפרטיו האישיים, מוזמן לפנות למומחים בתחום.

אזהרה: אין להסיק בשום אופן מנתונים חלקיים של אדם מסוים שהדבר מתאים גם למקרה אחר שכן שוני קטן שאולי נחזה להיות זניח - יכול לעשות הבדל גדול.