סכסוך כספי בין דייר לבעל דירה - דחוף מאוד !!! - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • דודו

  נשלח ע"ידודו 15:24, 29 בינואר 2014

  שלום, התגוררתי בנכס במשך שלוש שנים ושילמתי לבעל הדירה את כל הכסף עבור השכירות והחשבונות השוטפים. ביקשתי מבעל הדירה לסיים את החוזה חודשיים לפני הזמן והבאתי לו דיירים חלופיים. בעל הדירה סירב לתת לי את הצ'קים שהיו אצלו כערבון והוא רצה לפדות אותם עקב סיום חוזה לפני הזמן (למרות שבחוזה היה סעיף שמתיר זאת ) הוא הסכים לתת לי את הצ'קים רק לאחר שנתתי לו צ'קים חלופיים על סכום נמוך יותר ( 1600 ש"ח במקום 6600 ש"ח). אני מסרתי לו צ'קים על סכום 1600 ש"ח רק בגלל האיומים שלו לפדות את הצקים שהיו אצלו כערבון. אחד הצקים חזר לו ( עקב זאת שלא היה לי כסף בחשבון ) והוא מבקש ממני לפדות אותו האם יש לי מוצא אחר ? הוא מאיים עליי שהוא ייפנה לחברות נקיון צ'קים !!!! מה עליי לעשות ?

  השב
 • 16:11, 29 בינואר 2014

  דודו שלום,
  על מנת להשיב לך תשובה מוסמכת - צריך לראות את הסכם השכירות שלכם, את המהלכים שהביאו להכנסת הדייר החלופי ומסמכים שנחתמו על ידך, ככל שנחתמו בעת שהחלפת את השיקים.
  בנוסף - צריך לראות באיזה אופן נרשם השיק שנתת לו (למוטב בלבד ? קרוס ?)
  בעיקרון - אם באמת על פי החוזה אתה לא צריך לשלם לו כלום - כדאי שבראש ובראשונה תשלח מכתב בדואר רשום שמתאר את השתלשלות הדברים ואת דרישתך שלא ימסור את השיק לגורם שלישי כלשהו.
  ביניכם - אתה יכול להציע לו לנסות ולברר את העניין ביניכם בפני גורם שלישי מוסכם כלשהו (מגשר או בורר - לשיקולכם) או לפנות לבימ"ש בבקשה שיצהיר שקיימת את כל חיוביך על פי הסכם השכירות - או להמתין לפנייתו הוא לבית המשפט - ואם יעשה כן - אז לשטוח בפני ביהמ"ש את סיפורך.
  אני מציע שעל כל פנים תהיה מלווה בייעוץ משפטי לצידך - כי מדובר בהליכים שדורשים היכרות עם הפרוצדורה ועם הפסיקה הרלבנטית.
  יש כמובן בעיה מבחינה זו מאחר שהסכום הנדון קטן מאוד.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.