מאבק על זכויות האב במשמורת על ילדים - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • נדב

  נשלח ע"ינדב 08:46, 5 במרץ 2014

  אשתי רוצה משמורת מלאה על הילדים ואני רוצה משמורת עליהם. איך אני מגיע איתה לעמק השווה בלי להגיע לבית משפט? מה הזכויות שלי כאבא והאם יש טעם להילחם על המשמורת או שבית המשפט יהיה לטובתה במילא?

  השב
 • 09:26, 5 במרץ 2014

  נדב שלום,
  שאלת המשמורת על הילדים היא שאלה שעומדת בדרך כלל בבסיס ההסכמות בין מתגרשים עם ילדים.
  להכרעה בשאלה הזאת תהיה משמעות רבה על כל המשך החיים שלך, של אשתך ושל ילדיך.
  אני הייתי מציע לנסח את הדברים אחרת ולומר - מתוך מטרה ברורה שלי ושל אשתי, להפוך להיות שותפים יעילים ומאוד מאוד טובים לילדינו המשותפים, בעת שאנחנו עומדים בפני פירוק הקשר הזוגי בינינו - מהי הדרך הטובה ביותר להגיע להסכמות בינינו בשאלת החזקה והמשמורת ?
  אחרי שהשאלה מנוסחת באופן הזה (והנכון בעיני) התשובה כבר די מתבקשת - עליכם לפנות במשותף ובאחריות הדדית לטובת הילדים המשותפים שלכם - להליך של גישור בפני מגשר משפחה מקצועי - שידע לסייע לכם לנווט את המהלך הזה של המו"מ ביניכם עד שתגיעו ביניכם להסכמה - שתבטא לא רק את הרצונות והמאוויים של כל אחד מכם - אלא מהו הפתרון הטוב והמיטיב ביותר עבור ילדיכם (וזה יכול להיות פתרון דינמי שישתנה בהתאם לגילאים השונים, התקופות ושלבי החיים שלהם.
  ביהמ"ש לא צריך להיראות בפניך כמקום אבוד ברצון שלך לקבל זמן גדול יותר עם הילדים - אבל הוא בהחלט צריך להיראות לך כמקום הטוב פחות להגיע לפתרון הזה.
  ממליץ בחום וסבור שזו אף חובתכם כהורים לילדים - לשבת במשותף ולנהל מו"מ ביניכם עד הסכמה. מאחר שהסיכוי שהדבר יעלה בידיכם לבד הוא כנראה נמוך - ההמלצה החד-משמעית היא לעבור את המהלך הזה בהליך של גישור בפני מגשר מוסמך שהוסמך להיות גם מגשר משפחה ושהוא בעל ניסיון בתחום.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.